REKLAMA

Orange z coraz lepszym zasięgiem. Pokazał, gdzie stacji bazowych jest najwięcej

Orange podsumował pierwszy kwartał 2024 r. w zakresie prac nad siecią komórkową. Zasięg został ulepszony w różnych miejscach w całej Polsce. Tak wygląda mapa obejmująca wszystkie nadajniki dostępne w naszym kraju.

11.04.2024 19.09
Orange nowe stacje bazowe
REKLAMA

Pomarańczowy operator nie zatrzymuje się i cały czas ulepsza swoje usługi. Mimo że od dłuższego czasu oferuje internet 5G w paśmie C, to w dalszym ciągu stawia na 5G w technologii DSS oraz starsze rozwiązania. Łącznie do dyspozycji użytkowników całym kraju nad Wisłą jest 12376 nadajników Orange i nie wydaje się, aby na tym ulepszenia się zakończyły.

REKLAMA

Orange poprawił zasięg w Polsce. Są nowe stacje bazowe

Jak informuje Orange na swoim blogu, w pierwszych trzech miesiącach firma miała uruchomić łącznie 38 stacji bazowych. Nowe stacje poprawiają zasięg i zwiększają pojemność sieci – obiekty zostały uruchomione nie tylko w dużych miastach, ale także mniejszych miejscowościach.

Gdzie w ostatnich miesiącach postawiono nowe nadajniki? W Warszawie, Krakowie, Poznaniu, ale też mniejszych miasteczkach i wsiach – m.in. Pietrzykowie na Kaszubach, Giżycku i Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) i wielu innych. Operator dostarczył także dokładną mapę stacji bazowych, która pokazuje nie tylko gdzie uruchomiono nowe nadajniki, ale też gdzie jest ich najwięcej. Pomarańczowe kropki widzimy głównie na Śląsku oraz na Mazowszu.

Nowe stacje przede wszystkim nadają sygnał w sieci 4G LTE, natomiast wiele z nich (21) gwarantuje dostęp do 5G w technologii DSS (która nie różni się mocno pod względem 4G). Dwie nowe stacje - w Raszynie oraz Poznaniu oferują zasięg w prawdziwym 5G w paśmie C, które zapewnia pobieranie o prędkości nawet ponad 1 Gb/s.

Podobnie jak Orange, Play również podzielił się wynikami rozwoju sieci komórkowej w pierwszym kwartale 2024. Fioletowy operator co prawda uruchomił więcej stacji bazowych w ciągu ostatnich trzech miesięcy – bo aż ponad 130, ale w ogólnym rozrachunku firma ma do dyspozycji mniej stacji bazowych w całej Polsce - 11757.

Przejdź do Orange
Orange
Sprawdź ofertę abonamentu
Orange
REKLAMA

Więcej wiadomości o operatorach sieci komórkowych znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA