REKLAMA

Oto jak Play ulepszył zasięg w tym roku. Operator podaje dane

Play pochwalił się danymi za miniony kwartał. Fioletowy operator mocno ulepszył zasięg na terenie całej Polski. Tym sposobem ma do dyspozycji tysiące stacji bazowych.

11.04.2024 15.16
Burmistrz polskiego miasta mówi, że wie, jak zablokować 5G. To złe wieści
REKLAMA

W samym marcu Play oddał do dyspozycji użytkowników 34 nowe nadajniki. W całej Polsce łącznie działa już 11757 stacji bazowych. W ostatnich miesiącach prędkość uruchamiania stacji co prawda nie była tak spektakularna, jak u innych operatorów (T-Mobile w ciągu 2 tygodniu na przełomie lutego i marca uruchomił niemal 500 stacji 5G w paśmie C), natomiast widać, że Play nie stoi w miejscu. Zasięg w całej Polsce jest już naprawdę solidny.

REKLAMA

Play ulepsza zasięg. W ostatnich miesiącach uruchomiono nowe stacje bazowe

W marcu fioletowy operator oddał 34 obiekty, natomiast w ciągu pierwszych trzech miesięcy uruchomiono 136 stacji. W lutym wiele z nich powstało na Pomorzu, natomiast w marcu przede wszystkim Play stawiał na południe Polski. Nowe nadajniki stanęły w Byczynie (woj. opolskie), Skołyszynie, Sokołowie Małopolskim, Głogowie Małopolskim, Rymanowie i Tarnobrzegu (woj. podkarpackie), Gdowie, Krakowie, Nowym Targu, Proszowicach (woj. małopolskie) oraz Grodkowie i Skoroszycach (woj. opolskie).

(źródło: Blog Play)

Oprócz tego Play uruchomił też stacje w ważnym miejscu na Podhalu – Bukowinie Tatrzańskiej, która znana jest przede wszystkim jako turystyczna miejscowość z różnymi atrakcjami – termami, aquaparkami, wyjazdami na narty i nie tylko. W takim miejscu zasięg musi być dobry, aby turyści mieli niezawodne połączenie z internetem w telefonie. Nad morzem również uruchomiono nową stację w Łebie, która jest miastem turystycznym chętnie odwiedzanym w sezonie letnim.

Nie zabrakło też kilku nowych obiektów w większych miastach – Warszawie (dzielnice Śródmieście, Wilanów), Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Szczecinie czy nawet Wrocławiu. Dodatkowe stacje bazowe to zawsze lepszy zasięg. Tych stacji jest ponad 11,5 tys. w całym kraju, więc klienci Playa oraz operatorów bazujących na infrastrukturze fioletowego operatora (m.in. Virgin Mobile, Mobile Vikings, Vectra, Inea) nie powinni narzekać na "słaby" internet w telefonie.

REKLAMA

Więcej o operatorach sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA