REKLAMA

Plus zapowiada 5G w paśmie C. Pobieranie 2 Gb/s w smartfonie za rogiem

Plus mocno ulepszył zasięg swoich usług w całej Polsce. Operator również ogłosił, że planuje uruchomić sieć 5G w paśmie C.

27.03.2024 12.47
Plus zapowiada 5G w paśmie C. Pobieranie 2 Gb/s w smartfonie za rogiem
REKLAMA

Według zapowiedzi rodzimego operatora sieci komórkowej w najbliższych miesiącach zostanie uruchomiona jeszcze szybsza sieć 5G w paśmie C, mimo że już w 2023 uruchomił 5G Ultra o prędkości pobierania 1 Gb/s. Wydaje się, że Plus ma inny plan na pasmo C – internet o prędkości nawet do 2 Gb/s.

REKLAMA

Plus ulepszył zasięg internetu. Mobilnego i stacjonarnego

Operator poinformował, że jego 5G obejmuje zasięgiem 23 miliony osób w całym kraju w 1150 mniejszych i większych miejscowościach we wszystkich 16 województwach dzięki 3700 stacjom bazowym. Operator rozbudował sieć o nowe miejscowości. Jeśli chcecie sprawdzić, czy wasza miejscowość jest na liście zasięgu 5G Plusa, to wystarczy odwiedzić tę stronę i wyszukać interesującą nas lokalizację.

Jeśli chodzi o zasięg 5G Ultra, czyli jeszcze szybszej sieci o maksymalnej prędkości pobierania do 1 Gb/s (agregacja  trzech pasm: 2600 MHz, 2100 MHz 5G + warstwa 4G 1800 MHz), to rozwiązanie dostępne jest w 257 mniejszych i większych miejscowości na terenie całego kraju za sprawą 1000 stacji bazowych. W zasięgu superszybkiego internetu Plusa jest łącznie 6 mln osób w całej Polsce.

Widać, że operator cały czas ulepsza swój zasięg w całym kraju. W grudniu 2023 informowaliśmy, że w całym kraju w zasięgu 5G Ultra jest ponad 5 mln osób za sprawą 900 stacji bazowych. W wakacje 2023 było to nieco ponad 4 mln osób w zasięgu, więc widać duży progres. Z oferty 5G mogą korzystać klienci z ofertą abonamentową, ale też na kartę korzystający z opcji Plusa oraz Plusha.

Plus ulepszył również internet stacjonarny w postaci światłowodu – operator twierdzi, że w całym kraju w zasięgu jest 13 milionów mieszkańców w ponad 6 milionach domów. W ofercie operatora jest światłowód o maksymalnej prędkości pobierania na poziomie 1 Gb/s, chociaż nie brakuje też bardziej przystępnych cenowo podstawowych ofert typu 600 Mb/s oraz 300 Mb/s.

Plus ujawnił plany na 5G w paśmie C

Plus wreszcie wypowiedział się w kwestii planu rozwoju mobilnego internetu 5G w paśmie C. Operator zapowiada, że przygotowuje się do rozbudowy sieci i w najbliższych miesiącach planuje agregację pasma C z dotychczasowymi częstotliwościami (m.in. 2600 MHz, 2100 MHz). Agregacja ma sprawić, że klienci będą mogli liczyć na dostęp do internetu mobilnego o prędkości pobierania nawet 2 Gb/s.

Oprócz zwiększonej prędkości nowe pasmo oznaczałoby zwiększenie pojemności sieci. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalsze ruchy Plusa w kwestii wprowadzenia 5G w paśmie C.  

Sprawdź ofertę Plusa:
Plus
Oferta Plusa z 5G
REKLAMA

Więcej o ofertach operatorów przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA