REKLAMA

Revolut ma nową usługę dla Polaków. Da ci kartę, ale nie płatniczą

Od dziś w aplikacji Revolut nie tylko wymienimy waluty czy zarezerwujemy nocleg, ale także skorzystamy z taniego roamingu w 108 krajach.

25.03.2024 10.24
Revolut ma nową usługę dla Polaków. Da ci kartę, ale nie płatniczą
REKLAMA

W połowie lutego Revolut oficjalnie poinformował o wprowadzeniu do wybranych krajów na świecie usługi telekomunikacyjnej, a konkretnie możliwości zakupu wirtualnej karty eSIM, która zależnie od planu daje miesięcznie do wykorzystania do 3 GB danych. Biorąc pod uwagę obecne oferty operatorów nie jest to dużo, jednak usługa stworzona jest z myślą o dostępie do internetu podczas podróży międzynarodowych. A tu Revolut staje się już bardzo konkurencyjny.

Jednak na liście krajów, w których dostępny jest eSIM od Revolut brakowało Polski. Aż do teraz.

REKLAMA

Z Revolut nie tylko zapłacisz za granicą, ale i skorzystasz z internetu. Revolut z nową usługą w Polsce

Od 25 marca Polscy klienci i użytkownicy Revolut mogą skorzystać z roamingu przy użyciu karty eSIM Revolut. Kartę eSIM Revolut można kupić bezpośrednio w aplikacji Revolut, a ceny wahają się od 35 zł za 1 GB na 7 dni do 270 zł za 20 GB na 30 dni. Co ważniejsze, dane w pakiecie globalnym można wykorzystać w aż 108 krajach, co może pomóc uniknąć opłat podczas podróży do mniej popularnych, poza europejskich kierunków.

Jednocześnie karta eSIM objęta jest zasadniczym ograniczeniem - jest to karta jedynie "do internetu". Za pomocą karty eSIM Revolut nie wyślemy SMSów, ani nie zadzwonimy. Jednak nadal można ją wykorzystać do połączeń i wiadomości w aplikacjach takich jak WhatsApp czy Facebook Messenger.

Warto także przypomnieć, że nie wszystkie smartfony posiadają wsparcie dla technologii eSIM. Tę z pewnością znajdziemy w iPhone'ach, Google Pixel (3 i nowsze), czy flagowych Samsungach z serii Galaxy S. Od niedawna zaczęła się ona pojawiać także w średniopółkowych modelach, takich jak Samsung Galaxy A35 i A55, czy zeszłoroczny Galaxy A54.

Obecnie Revolut oferuje promocję na start, w ramach której przez pierwsze 7 dni użytkownicy Revolut Standard, Plus, Premium oraz Metal mogą za darmo korzystać ze 100 MB danych. Promocja trwa do 1 maja bieżącego roku.

REKLAMA

Więcej na temat internetu za granicą:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA