REKLAMA

Chciał sprzedać iPhone'a, ale dostał dziwną ofertę. Zaoferowali 7 razy więcej

Pewien internauta chciał się pozbyć starego iPhone'a 6 za niewielką cenę. Dostał siedem razy tyle w zamian nie za telefon, a za nagrane.

02.04.2024 10.11
Chciał sprzedać iPhone'a, ale dostał dziwną ofertę. Zaoferowali 7 razy więcej
REKLAMA

O wydawaniu pieniędzy w kontekście smartfonów zwykle mówi się w dwóch przypadkach: kupna (lub sprzedaży) oraz naprawy. Są też bardziej ekstrawaganckie inwestycje, takie jak wydawanie pieniędzy na wysadzane złotem i diamentami iPhone'y.

Ale czy zapłaciłbyś komukolwiek za zniszczenie smartfona?

REKLAMA

Zainkasował 7 razy więcej za używanego iPhone'a. Musiał go tylko zniszczyć

Nietypową historią podzielił się jeden z użytkowników serwisu Reddit, dinonuggetenjoyer. Na subforum r/Weird, poświęconemu dzieleniem się "dziwnymi" treściami, zdjęciami i wideo, dinonuggetenjoyer opublikował anegdotę ze swojego życia.

Jak możemy przeczytać w tytule posta i załadowanym w nich zdjęciach, dwa lata temu dinonuggetenjoyer poprzez Facebook Marketplace sprzedawał używanego iPhone'a 6, którego wycenił na 45 dolarów. Jedna z osób, która odezwała się do internauty po pytaniu "ile lat ma urządzenie", zapytała wprost:

"Czy gdybym zapłacił ci 75 dolarów, zniszczyłbyś go? Zapłaciłbym najpierw"

Dinonuggetenjoyer bez wahania odpisał, że tak, po chwili dołączając pytanie, dlaczego nabywca chce go zniszczyć.

"Bo to satysfakcjonujące i chcę cię pobłogosławić i pozwolić ci wyładować trochę stresu"

Sprzedający i kupujący dogadali się, a tajemniczy rozmówca rzeczywiście przelał dinonuggetenjoyer zapowiadaną kwotę. Dodatkowo "kupujący" przelał mu dodatkowe pieniądze w zamian za nagranie wideo z niszczenia smartfona.

Kupujący otrzymał swój towar: zdjęcia połamanego, popękanego, porysowanego i powyginanego iPhone'a 6, dodatkowo zwieńczonego superklejem. Według relacji za nietypową transakcję dinonuggetenjoyer zainkasował w sumie $350 poprzez przelewy w aplikacji Venmo.

Post zyskał na popularności w serwisie Reddit, gdzie skomentowało go około tysiąca użytkowników. W odpowiedzi na część komentarzy dinonuggetenjoyer zdradził więcej szczegółów co do nietypowej sytuacji. M.in. fakt, że iPhone został zdeptany oraz jedno z życzeń klienta

Jeden z użytkowników serwisu wytknął dinonuggetenjoyer, że powinien on był usunąć baterię dla własnego bezpieczeństwa. Internauta przyznał się do błędu i powiedział, że zorientował się, że powinien był to zrobić "w momencie gdy bateria zaczęła świszczeć". Wtedy to wyrzucił baterię na parking.

Jak powiedział w jednym z komentarzy, przedmiotem transakcji były jedynie zdjęcia i filmy niszczenia iPhone'a.

"Nigdy nie wysłałem mu niczego pocztą - doszedłem do punktu, w którym nie mogłem wyrządzić [w iPhone] więcej szkód, poczułem dziwny wstyd i zablokowałem go"

Kup iPhone'a
MediaMarkt
iPhone 15
REKLAMA

Więcej dziwnych historii z udziałem sprzętu Apple:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA