REKLAMA

Huawei ma szminkę, która jest torebką, która jest słuchawkami. Czego nie rozumiesz?

Huawei pokazał bardzo nietypowe słuchawki. Nazywają się bowiem jak szminka, wyglądają jak torebka, ale wciąż to sprzęt do słuchania. To dopiero coś.

12.04.2024 09.39
Huawei ma szminkę, która jest torebką, która jest słuchawkami. Czego nie rozumiesz?
REKLAMA

Kolejna generacja Huawei FreeBuds Lipstick 2 to bezpośrednie nawiązanie do wydanych w 2021 słuchawek Lipstick. Poprzednia generacja faktycznie wyglądała jak szminka – był to fajny gadżet dla kobiet. Tym razem firma poszła drogą, która łączy technologię z modą – zupełnie takm jak było z Huawei FreeClip, czyli słuchawkami wyglądającymi jak kolczyki.

REKLAMA

Huawei FreeBuds Lipstick 2 to szminko-torebko-słuchawki

W nowych słuchawkach Huawei najciekawszy jest przede wszystkim wygląd. Z nazwy jest  to szminka, natomiast z wyglądu bardziej przypomina torebkę. To znaczy, samo etui nie do końca wygląda jak torebka, a dopiero po skorzystaniu akcesorium w postaci paska. Do dyspozycji są najróżniejsze wariacje – krótsze, dłuższe, mniej i bardziej rzucające się w oczy. Sprzęt można nosić zupełnie jak mini torebkę – to coś podobnego do smartfona Honora V Purse.

Wykonanie etui w FreeBuds Lipstick 2 to zupełnie inny poziom, bo producent zamiast typowego błyszczącego się plastiku wykorzystuje ekoskórę oraz korpus z metalu – są też elementy tytanu. To z pewnością plus, ponieważ takie wykończenie nie powinno się tak szybko niszczyć i zbierać zabrudzeń.

Jeśli chodzi o wnętrze, użytkownik otrzymuje do dyspozycji słuchawki FreeBuds 5. To bezprzewodowe, douszne propozycje wyposażone w 11-mm przetworniki wykorzystujące technologię Bluetooth 5.2. Tak jak możemy się spodziewać, wspierają najlepsze kodeki audio typu LDAC i L2HC, więc umożliwiają na przesyłanie dźwięku o wysokiej jakości. Wspierają również dźwięk przestrzenny, ale tylko na urządzeniach marki – m.in. smartfonach z HarmonyOS 3.

Słuchawki nie boją się potu i deszczu, ponieważ wspierają standard IP54 i mają do dyspozycji specjalny algorytm, który dostosowuje dźwięk do kształtu ucha użytkownika – tym sposobem zapewniając lepsze wygłuszanie otoczenia. FreeBuds Lipstick 2 tak jak Freebuds 5 wspierają bowiem ANC, chociaż nie są to typowo dokanałowe słuchawki, a douszne. Działają również maksymalnie 5 godzin na jednym ładowaniu – do 3,5 godzin po włączeniu redukcji hałasu. Etui jednak może przedłużyć czas pracy do maksymalnie 30 godzin (20 z ANC).

Kup FreeBuds 5 - bliźniaczo podobne słuchawki
Media Expert
Huawei FreeBuds 5
Media Expert

Jak na razie Lipstick 2 są dostępne w Chinach w cenie 1700 juanów ok. 930 zł. Cena poprzedników w postaci FreeBuds Lipstick wynosiła 999 zł, natomiast nowa generacja może kosztować trochę więcej. Niemniej jednak nowe słuchawki Huaweia to propozycja typowo modowa, za którą trzeba dopłacić. Identyczną specyfikację i możliwości techniczne (oraz jakość dźwięku) otrzymamy kupując FreeBuds 5 za ok. 600 zł.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Huawei przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA