REKLAMA

Prawie jakby cała Polska grała w jednej chwili. Padł nowy rekord graczy PC

Komputerowi gracze biją kolejne rekordy. Właśnie odnotowano największą liczbę jednocześnie zalogowanych użytkowników w historii platformy Steam. To tak, jakby w jednym momencie grała prawie cała Polska.

04.03.2024 17.22
Prawie jakby cała Polska grała w jednej chwili. Padł nowy rekord graczy PC
REKLAMA

W styczniu 2024 r. na platformie Steam padł absolutny rekord: 33,6 miliona jednocześnie zalogowanych użytkowników. Komputerowych graczy było więcej niż kiedykolwiek i nikt nie sądził, że na pobicie kolejnego rekordu będziemy musieli czekać zaledwie dwa miesiące.

REKLAMA

W marcu 2024 r. padł nowy rekord: na Steam gra 34,6 mln osób jednocześnie.

Steam to najpopularniejsza platforma cyfrowej dystrybucji gier na świecie. Stanowi więc bardzo dobry punkt odniesienia podczas analizy rynku gier komputerowych. Ten wydaje się nieustannie rosnąć, na co wskazuje liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników - 34649583 osób, odnotowana w nocy z 2 na 3 marca 2024 r.

Na gigantyczną liczbę jednocześnie zalogowanych graczy najintensywniej pracowały tytuły Counter-Strike 2, Dota 2, PUBG Battlegrounds, Apex Legends, Naraka Bladepoint, Palworld, Helldivers 2 oraz Last Epoch. Właśnie te trzy ostatnie produkcje sprawiły, że Steam odnotował wyższą niż zazwyczaj aktywność jednocześnie zalogowanych użytkowników.

Warto dodać, że rekord na Steam pada w momencie niezwykle ważnej konsolowej premiery.

REKLAMA

Imponujące 34,6 miliona graczy zasiada przed komputerami w okresie premiery oczekiwanego Final Fantasy 7 Rebirth - gry na konsolową wyłączność PlayStation 5, zbierającą świetne recenzje oraz notującą rewelacyjne wczesne wyniki sprzedaży. Można więc sądzić, że branża gier wciąż nie dotarła do sufitu, stale przejawiając potencjał do wzrostów.

Dane Steam pokazują jeszcze jeden ciekawy trend: na dziesięć najpopularniejszych gier, aż cztery to produkcje stosunkowo niewielkich i nieznanych studiów. Co za tym idzie, nie trzeba mieć budżetów na miarę EA oraz Ubisoftu, by tworzyć produkcje odnoszące sukcesy. Czasem wystarczy rozwinąć sprawdzoną formulę, jak robią to twórcy Palworld, albo zaserwować coś świeżego i odważnego, jak ma to miejsce w przypadku Helldivers 2.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA