REKLAMA

Przenieśli twój dom do aplikacji. Mówią, że łatwiej będzie nim zarządzać

Samsung usprawnił zarządzanie inteligentnym domem Smart Things. Jeśli korzystasz z tego rozwiązania, łatwiej będzie ci zarządzać urządzeniami smart home.

25.03.2024 18.20
Przenieśli twój dom do aplikacji. Mówią, że łatwiej będzie nim zarządzać
REKLAMA

Teraz zaglądając do aplikacji SmartThings (niezależnie czy mowa o wydaniu na smartfony, czy inne urządzenia typu telewizory Samsunga), pozytywnie się zaskoczysz. Otrzymasz do dyspozycji interaktywną, wirtualną mapę 3D wskazującą układ twojego mieszkania lub domu. Wcześniej do dyspozycji była wyłącznie mapa 2D, ale teraz zostało to mocno usprawnione i ulepszone.

REKLAMA

Zarządzenie inteligentnym domem nigdy nie było tak proste

Funkcja mapy 3D w aplikacji mobilnej SmartThings była zapowiadana już na początku roku w ramach targów CES 2024. Nie musieliśmy długo czekać na pojawienie się opcji w praktyce – ta jest już dostępna dla użytkowników oprogramowania. Nowość, tak jak możemy się spodziewać, pomoże usprawnić zarządzanie inteligentnym domem.

Widok trójwymiarowy w aplikacji sprawia, że rzeczywiste plany pięter zamieniają się w obrazy w aplikacji. Użytkownik widzi plan mieszkania lub domu ze wszystkimi pokojami i pomieszczeniami, w których wykorzystane są inteligentne urządzenia. Nie chodzi jednak tylko o autorskie sprzęty Samsunga, ale także inne gadżety kompatybilne z siecią SmartThings. Przekrojowy widok całego domu w aplikacji został wprowadzony z prostego względu – coraz więcej sprzętów jest smart i widok w postaci listy wcale nie pomaga w ich zarządzaniu.

Jeśli ktoś używa niewiele inteligentnych gadżetów, nie ma problemu, ale inaczej sprawa wygląda, gdy te są wykorzystywane w całym domu lub mieszkaniu. Dzięki widokowi 3D, widzimy je na mapie tam, gdzie w rzeczywistości są i zarządzanie nimi ogranicza się do wyszukania określonego pokoju – jeśli chcemy włączyć światło w łazience, to szukamy łazienki, jeśli chcemy włączyć zdalnie telewizor, to szukamy sypialni lub salonu. Rozwiązanie wydaje się bardzo proste, przemyślane i intuicyjne.

Gdyby tego było mało, widok jest aktualizowany w czasie rzeczywistym – gdy dodamy do sieci nowe urządzenie, pojawia się automatycznie na trójwymiarowej mapie. Mapowanie pomieszczeń ma być mocno ułatwione, jeśli korzystamy z urządzeń Samsunga wyposażonych w czujnik LiDAR (m.in. Bespoke Jet Bot), natomiast jest też opcja ręcznego wykonania planu domu. Nie brakuje też uwzględnienia kilku pięter. Oprócz wyszukiwania dostępna jest również funkcja filtrowania oraz wskaźniki, np. zużycia prądu.

Opcja jest już dostępna w aplikacjach na smartfony i telewizory

Widok mapy 3D w aplikacji SmartThings jest już dostępny na urządzeniach mobilnych z systemem Android 9.0 lub nowszym (minimum 6 GB RAM) i iPhone'ach z iOS 15 o rozdzielczości 792 x 828 pikseli oraz na telewizorach Samsung Smart TV wprowadzonych w 2024 r. – w urządzeniach z linii Excellence Line, Samsung OLED, Neo QLED i QLED. Funkcja jeszcze w tym roku trafi także na lodówki Samsunga.

Więcej o sprzęcie Samsung przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
URZĄDZENIA SMART HOME
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA