REKLAMA

Algorytmem w potężnych konkurentów. Prezes Honora ma plan

Po pozbyciu się większości powiązań z Huaweiem, Honor podąża już własną drogą, osiągając coraz większe sukcesy na rynku telefonów. Tylko czy skuteczna rywalizacja z gigantami pokroju Apple’a i Samsunga jest jeszcze możliwa? Kluczowa ma być czujność na najnowsze rozwiązania techniczne.

25.03.2024 19.34
Honor Magic SI
REKLAMA

Wierzymy, że sztuczna inteligencja wpłynie na działanie systemu operacyjnego i zbuduje nasze przyszłe doświadczenia związane ze smartfonami. Honor będzie rozwijać strategię AI, integrując ją z MagicOS i wszystkimi urządzeniami marki, zapewniając tym samym rozwiązania opracowane z myślą o ludzkich potrzebach, które zachwycą naszych użytkowników przy każdej interakcji

- jak z dużym entuzjazmem deklaruje George Zhao, prezes firmy Honor.
REKLAMA

Stara-młoda firma Honor wydaje się wiedzieć, że sam porządny telefon to za mało. Magic6 Pro zapowiada się fantastycznie, ale też świetne produkty mają w swojej ofercie niemal wszyscy liderzy rynku. Co więcej, mają kapitał i środki, by twardo trzymać się swojej rynkowej pozycji. Fantastyczny produkt lub produkt o świetnej relacji ceny do funkcji już nie wystarczy, by myśleć o globalnym sukcesie.

Zhao, wspólnie z liderami branży elektronicznej, wziął udział w panelu dyskusyjnym na temat sztucznej inteligencji, na którym obecny był też Spider’s Web. Oprócz niego na scenie pojawili się John Hoffman, prezes GSMA oraz Alex Katouzian, dyrektor generalny MCX, Qualcomm Technologies. W panelu Stawianie użytkowników na pierwszym miejscu w rozwoju sztucznej inteligencji: kluczowe aspekty tworzenia AI dla inteligentnych urządzeń zaproszeni eksperci dyskutowali na temat znaczenia SI przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności.

Big Tech ma infrastrukturę pod GenAI. A Honor? Najnowszą SI działającą lokalnie.

Od lewej: John Hoffman (GSMA), George Zhao (Honor), Alex Katouzian (Qualcomm)

Prezes Zhao przekonywał zaproszonych na panel gości, że system operacyjny urządzeń mobilnych wymaga gruntownego przemyślenia pod kątem użyteczności. Sztuczna inteligencja nowej generacji, jak twierdzi, powinna być wykorzystywana nie tylko do generowania treści, ale też do generowania całych doświadczeń użytkownika. MagicOS 8.0, czyli zmodyfikowana przez Honora wersja Androida na potrzeby urządzeń firmy, ma być pierwszym krokiem w tym kierunku.

MagicOS 8.0 wykorzystuje SI, by stworzyć coś, co Honor określa jako interfejs użytkownika oparty na intencjach (IUI). Honor nawiązał również współpracę z Qualcommem, czego efektem jest wykorzystanie otwartego modelu Llama 2 w telefonie Magic6 Pro, który działa w pełni offline, bez potrzeby łączności z chmurą.

Zhao zgadza się z opinią, że fala przełomów w dziedzinie sztucznej inteligencji jest bezprecedensowa i będzie miała głęboki wpływ na inteligentne urządzenia. W jego ocenie kluczem do sukcesu jest integrowanie tych wynalazków, gdzie tylko to ma sens nawet niskopoziomowo w oprogramowaniu układowym nowoczesnych, inteligentnych urządzeń.

- Sztuczna inteligencja na poziomie platformy i LLM umożliwiają marce Honor płynne łączenie urządzeń AI, takich jak komputery czy smartfony, w codziennym życiu użytkowników, tym samym rozumiejąc ich intencje i przewidując ich potrzeby - zadeklarował Zhao. Dodał też, że im bardziej konsumenci angażują się w korzystanie z urządzenia, tym bardziej staje się ono dostosowane do ich potrzeb i pomocne.

Honor ma sprzęt mobilny. Samsung ma sprzęt mobilny, pralki, telewizory, laptopy, SmartThings. Jak przetrwać?

Honor Magic6 Pro

Mieliśmy okazję zamienić kilka słów z prezesem Zhao. Wykorzystał branżowy panel dyskusyjny o SI, by zwrócić uwagę na innowacjach w nadchodzących produktach jego firmy. Jednak mimo tego całego naświetlenia zalet integrowania SI w oprogramowaniu układowym czy systemie operacyjnym, klienci mogą czuć się nieprzekonani. Zamiast nerdowej gadce o uczeniu maszynowym bardziej może ich pociągać spójna oferta dużego producenta i ekosystem związanych z nimi usług. Prezes jest oczywiście tego świadomy. Tym bardziej jednak uważa, że lansowane przez niego podejście bardziej przemówi do wyobraźni klientów i ich potrzeb.

Będziemy rozwijać naszą strategię sztucznej inteligencji, integrując ją z systemem MagicOS i wszystkimi urządzeniami Honor, od telefonów, poprzez tablety i laptopy. Pokazując to na przykładzie: w ramach tej strategii zaprezentowaliśmy MagicRing, który umożliwia łatwe łączenie i udostępnianie powiadomień oraz synchronizację materiałów pomiędzy smartfonami, komputerami stacjonarnymi i tabletami Honor. Choć w Polsce jesteśmy obecni dopiero od sześciu miesięcy, w tym roku będziemy poszerzać nasze portfolio produktowe o tablety, dzięki czemu wszyscy nasi użytkownicy będą mogli już niedługo przekonać się, jak nasza reakcja na działania dużych firm wygląda w praktyce

- opowiada George Zhao w rozmowie ze Spider’s Web.

Innowacje związane ze sztuczną inteligencją są pilniejsze nawet od przełomowych form samych telefonów?

Honor jest jedną z firm, która relatywnie wcześnie zaczęła inwestować w technologię elastycznych wyświetlaczy, widząc wartość dodaną w możliwości wygodnej zmiany rozmiaru urządzenia przez użytkownika. Technologia ta nie jest już tak bardzo nowa na rynku, a urządzenia ją wykorzystujące zaczynają być oferowane w przystępniejszych cenach. Dalej jednak trudno mówić o masowej popularności.

- Składane telefony są obecnie dostępne tylko w segmencie premium, ale V2 był jednym z najbardziej cenionych modeli na chińskim rynku w 2023 r. I chociaż składane smartfony nie mają jeszcze dużego udziału w rynku, wierzymy, że będzie już duży wzrost tej kategorii w ciągu 2-3 lat. Co więcej, według szacunków Counterpoint, do 2027 r. prawie 40 proc. smartfonów premium będzie składanych. Porównałbym to więc z samochodami, które sto lat temu też były luksusem, a teraz są praktyczne i każdy je ma. U nas będzie podobnie, ale potrzebujemy kilku lat, aby nowa technologia dotarła do szerszego grona odbiorców

- twierdzi Zhao w rozmowie ze Spider’s Web.

MagicOS 8.0 jest obecnie dostępny w modelu Honor Magic6 Pro. Aktualizacja do MagicOS 8.0 będzie stopniowo udostępniana również dla starszych modeli smartfonów Honor według następującego harmonogramu:

  • Kwiecień 2024: Magic 5 Pro
  • Czerwiec 2024: 90 Magic V2
  • Lipiec 2024: Magic 6 Lite, X7b, X8b
  • Sierpień 2024: 90 Lite, X6a, X7a, X8a

Nowa wersja systemu wprowadza wiele funkcji AI, takich jak Magiczny Portal, Magiczny Pierścień oraz prywatną przestrzeń do przechowywania plików. Opisujemy je ze szczegółami w osobnym materiale.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA