REKLAMA

Allegro szykuje sporo zmian w Allegro Pay. Widać już pierwsze oznaki

Allegro Pay to bardzo popularna wśród polskich użytkowników metoda odroczonych płatności. Teraz przechodzi drobne zmiany kosmetyczne, ale to zapowiedź większych przemian.

08.03.2024 11.45
Allegro One Box
REKLAMA

W aplikacji mobilnej niektórzy już mogą widzieć nowe logo usługi Allegro Pay. Przeglądarkowa wersja serwisu ciągle pokazuje stary wariant. Zmiana jest pozornie nieduża, ale laickim okiem mogę stwierdzić, że jest nieco nowocześniej i nawet atrakcyjniej.

REKLAMA

Nowe logo Allegro Pay:

 class="wp-image-4477242" width="699"

Stare:

allegro pay

Zmiana logo nie jest przypadkowa. Serwis cashless.pl jeszcze w ub. r. informował, że Allegro szykuje się do wypuszczenia karty płatniczej Allegro Pay we współpracy z Visą. Wydawana najprawdopodobniej w formie wirtualnej pozwoliłaby w ten sposób płacić we wszystkich sklepach gdzie przyjmowane są karty Visa, nie tylko na Allegro. Już wcześniej pojawiły się głosy, że odroczone płatności Allegro Pay miałyby wyjść poza platformę, a karta pozwoliłaby rozszerzyć usługę.

To może być kolejny hit, bo Allegro Pay szybko podbiło serca Polaków. Wystarczyło 9 miesięcy, żeby z usługi skorzystało milion osób. Allegro Pay to usługa typu "kup teraz, zapłać później". Kiedy kupujemy jakiś produkt na Allegro, możemy wybrać metodę płatności Allegro Pay. Po dokonaniu takiego wyboru kupiony produkt zostaje do nas wysłany, ale my jeszcze za niego nie płacimy. W podstawowym wariancie mamy 30 dni na opłacenie produktu, a w przypadku rzeczy droższych niż 300 zł możemy zakup rozbić na raty. Im ich więcej, tym kwota do spłaty wyższa, ale za to łatwiej rozbić cenę na mniejsze kawałki.

Więcej o sklepach internetowych przeczytasz na Spider's Web:

Niedawno Allegro ruszyło też z opcją Allegro Cash

Oferuje stały zwrot na poziomie 1 lub 2 proc. wartości zakupów realizowanych na całej platformie. Od czego będzie zależał procent zwrotu środków? Od ceny produktu – 1 proc. będzie przyznawany na konto dla zakupów o wartości do 100 zł od jednego sprzedawcy, a 2 proc. dla zakupów od kwoty 200 zł. Ponadto jednorazowo będzie można uzyskać do 20 zł, a miesięcznie do 50 zł.

REKLAMA

Póki co usługa jest dostępna dla zamkniętego grona wybranych użytkowników korzystających z Allegro Smart!, ale jeszcze w tym roku ma trafić do wszystkich klientów. Tym samym Allegro stało się pierwszą platformą, która wprowadza wbudowaną usługę zwrotu pieniędzy.

zdjęcie główne: Robson90 / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA