REKLAMA

Człowiek, samochód, dom i robopies na dokładkę. Xiaomi prezentuje produkty rodem z przyszłości

Smartfony z linii Xiaomi 14 to dopiero początek. Firma chwali się w Barcelonie również samochodem elektrycznym Xiaomi SU7 oraz drugą generacją robopsa, który umie robić salto.

26.02.2024 17.37
xiaomi-cyber-dog-2-cover
REKLAMA

Człowiek x Samochód x Dom to nowe hasło reklamowe uwielbianego przez Polaków producenta elektroniki użytkowej. Firma rozwija swoją platformę Hyper OS, która zasila najróżniejsze sprzęty wykorzystywane przez człowieka - od smartwatchy i smartfonów (w tym tych nowych z linii Xiaomi 14), przez wszelkiej maści urządzenia z kategorii Smart Home, na samochodach skończywszy.

REKLAMA

Czytaj inne nasze materiały z targów MWC 2024:

Elektryczny samochód Xiaomi SU7

Podczas swojej konferencji na dzień przed oficjalnym startem targów MWC 2024 chińska firma skupiła się na takich produktach jak smartwatche i smartfony, ale to tylko wierzchołek góry lodowej jego portfolio. Jednym z nowych produktów jest samochód elektryczny sygnowany logo tej marki o oznaczeniu Xiaomi SU7. Pod koniec roku debiutował w Chinach, a teraz - w Europie.

Producent podaje, że wóz rozpędza się od zera do setki w zaledwie 2,78 sekundy. Maksymalna prędkość osiągana przez tego sedana to z kolei 265 km/h. Na stoisku firmy można było podziwiać go w wersji kolorystycznej Aqua Blue. A co z zasięgiem? Ten zależy od wybranego akumulatora - ten o standardowy (73,6 kWh) zapewni 668 km jazdy bez ładowania, a drugi i pojemniejszy (101 kWh) nawet 800 km.

CyberDog drugiej generacji umie robić fikołki

Niemniejsze zainteresowanie budził CyberDog 2, czyli nowa generacja elektronicznego zwierzaczka od Xiaomi. Przypomina o z wyglądu nieco dobermana. Na stoisku firmy można było podziwiać go w akcji - skakał, podawał łapę i robił nawet salta, co z dumą prezentował. Potrafi na życzenie zrobić też moonwalka, pomerdać ogonem i delikatnie potuptać.

REKLAMA

W nowej wersji zmodyfikowano jego wygląd tak, aby jeszcze bardziej przypominał prawdziwego psa. Taki robopies waży przy tym mniej-więcej tyle, co mój kot, czyli 8,9 kg. W poruszaniu się pomaga mu 12 mikrosilników, a otoczenie skanują najróżniejsze skanery i sensory, w tym kamera fisheye o kącie widzenia 146 stopni; łącznie ma 19 czujników optycznych. Jego krzemowym sercem jest z kolei chip Nvidia Carmel ARM v8.2.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA