REKLAMA

Sony chce, żebyś mógł podłączyć gogle PS VR 2 do komputera. Testy już trwają

W sieci pojawiły się informacje, że Sony pracuje nad tym, aby gogle PS VR 2 działały także z komputerami osobistymi z Windowsem. To byłaby bardzo dobra zmiana.

22.02.2024 19.28
Sony chce, żebyś mógł podłączyć gogle PS VR 2 do komputera. Testy już trwają
REKLAMA

Gogle Sony PlayStation VR 2 zostały zaprojektowane z myślą wyłącznie o najnowszej konsoli PlayStation 5. Co prawda gracze korzystający z pecetów mają możliwość podłączenia najnowszych gogli Sony do komputera, ale odbywa się to z wieloma problemami i nie do końca wszystko działa tak, jak powinno. Innymi słowy - nie ma tu mowy o natywnym wsparciu, które mogłoby być ogromnym ukłonem w stronę graczy.

REKLAMA

Gogle PlayStation VR2 będą działać z komputerami osobistymi

Sony dzisiaj na swoim blogu zapowiedział nowe gry, które zmierzają na konsole PlayStation 5 oraz gogle PS VR2, ale to pomińmy. Najważniejszą częścią komunikatu okazała się zapowiedź, że obecnie testowane jest wsparcie dla komputerów osobistych.

Z przyjemnością informujemy, że obecnie testujemy możliwość uzyskania przez graczy PS VR2 dostępu do dodatkowych gier na PC, aby zaoferować jeszcze większą różnorodność gier oprócz tytułów PS VR2 dostępnych na PS5. Mamy nadzieję, że wsparcie to będzie dostępne w 2024 roku, więc bądź na bieżąco z kolejnymi aktualizacjami.

– Sony w komunikacie

Oznaczałoby to, że Sony chce przenieść swoje gogle wirtualnej rzeczywistości na kolejną platformę. Jednocześnie firma sprawiłaby, że gracze otrzymaliby znacznie dłuższą listę produkcji, w których będą mogli wykorzystywać gadżet japońskiego producenta. Nawet pomimo tego, że od premiery firma była zdania, że PS VR2 jest urządzeniem zaprojektowanym z myślą o konsoli PlayStation 5.

Obecnie nie wiemy, w jaki sposób Sony rozszerzy wsparcie gogli dla komputerów osobistych. Możemy oczekiwać, że odbędzie się to za sprawą specjalnego oprogramowania dedykowanego dla gogli. Próba podpięcia PS VR2 do karty graficznej komputera sprawia, że urządzenie wykrywane jest jako kolejny zewnętrzny monitor, ale nie zapewnia to kompatybilności m.in. w SteamVR, z którego mogą korzystać chociażby posiadacze gogli Meta Quest czy gogli innych producentów, jak np. HTC. To bardzo ogranicza możliwości rozgrywki przy pomocy gogli Sony.

IDŹ DO SKLEPU
MediaExpert
Gogle VR SONY PlayStation VR2

Oczywiście społeczność modderów próbowała tworzyć własne sposoby ominięcia wszelkich ograniczeń, ale oficjalne wsparcie producenta sprzętu w większości przypadków daje lepsze rezultaty. Obsługa PS VR2 dla pecetów nie jest odległą perspektywą – bo to taki scenariusz powinien być możliwy jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Więcej o konsolach i sprzęcie komputerowym przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA