REKLAMA

Lepiej zrób przelewy teraz. W tych bankach będą utrudnienia

Kilka większych banków zaplanowało prace serwisowe na zbliżający się weekend. Z tego względu funkcje aplikacji bankowości mobilnej mogą być mniej lub bardziej ograniczone. Lepiej o tym pamiętać, jeśli planuje się wypad w weekend.

16.02.2024 19.22
Lepiej zrób przelewy teraz. W tych bankach będą utrudnienia
REKLAMA

Bankowości mobilne i internetowe w tygodniu najczęściej działają bez większych zarzutów, natomiast w weekendy często zdarzają się problemy z dostępnością. Zdecydowana większość problemów jest wynikiem zaplanowanych prac, które banki zostawiają na wolne dni tygodnia. Nie oznacza to jednak, że przez cały weekend będą problemy z dostępem do usług bankowych. Czeka nas to tylko w określonych godzinach w poszczególnych bankach.

REKLAMA

mBank

Pierwszy na liście z dużych banków, który zaplanował prace serwisowe w ten weekend, jest mBank. Prace zostaną przeprowadzone z soboty na niedzielę (17-18 lutego). Klienci mogą przede wszystkim napotkać problemy z korzystaniem z kart w sklepach stacjonarnych, restauracjach, a nawet w bankomatach. Te mają być chwilowe i jeśli zdarzy się, że płatność (lub wyciąg pieniędzy) nie przejdzie, to należy poczekać chwilę i spróbować ponownie.

W sklepach internetowych karty natomiast w ogóle nie będą działać w godzinach 2:30 – 10:00 w niedzielę 18 lutego. Podobnie nie będzie można zalogować się na konto na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej – w tym czasie klient mBanku nie złoży żadnego wniosku. mLinia również będzie niedostępna.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski na swojej stronie internetowej poinformował, że przeprowadzi prace techniczne w nocy z soboty na niedzielę 17-18 lutego. Te potrwają od godziny 0:30 do 2:30 i nie będzie można realizować płatności kartami w internecie z 3D Secure (tam, gdzie potrzeba dodatkowego potwierdzenia kodem SMS lub aplikacją), aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, zamawiać kart płatniczych, czy dodawać kart do portfeli cyfrowych typu Apple Pay.

Płatności kartą czy transakcje w bankomatach/wpłatomatach mają działać bez problemu.

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska przeprowadzi prace w nocy z piątku na sobotę 16-17 lutego 2024. Niedostępność systemu potrwa od 22:00 do godziny 7:00 i w tym czasie nie będzie działać bankowość internetowa, mobilna, przelewy natychmiastowe, płatność w sklepach internetowych Przelew24, a także BLIK. Bez szwanku pozostaną płatności kartami na miejscu oraz bankomaty i wpłatomaty.

Velo Bank

Velo Bank zaplanował modernizację systemów na niedzielę 18 lutego od godziny 00:00 do 6:00. W tym czasie klienci nie zalogują się bankowości elektronicznej, nie wykonają przelewu i mogą spotkać problemy z płatnościami kartą realizowanymi online. Podobnie jak w Santanderze i ING karty na miejscu oraz bankomaty będą dostępne.

Bank Pekao S.A.

Prace serwisowe w Banku Pekao S.A. będą zdecydowanie najmniej dotkliwe, ale i tak klienci mogą spotkać się z małymi niedogodnościami. Przerwa została zaplanowana w nocy z 17 na 18 lutego (z soboty na niedzielę) i od godziny 22:00 do 6:00 nie będzie działał system Express Elixir. Klienci banku w tym czasie nie wykonają przelewu natychmiastowego oraz przelewu BLIK na telefon. Reszta usług ma działać bez większego problemu.

Jeśli planujemy wyjście w weekend, to trzeba się przygotować na niedogodności. Karty powinny w większości przypadków działać, natomiast klienci wielu banków nie wykonają przelewu BLIK na telefon. To szczególnie przydatna funkcja podczas wypadów ze znajomymi, ponieważ często dla wygody przykładowo w restauracji jedna osoba składa zamówienie, a później po otrzymaniu rachunku można się wygodnie rozliczyć i przelać środki. Warto się wcześniej przygotować - zabrać ze sobą gotówkę, a przelewy wykonać wcześniej.

REKLAMA

Więcej o bankowości elektronicznej i mobilnej przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA