REKLAMA

Wiadomości Google bardziej jak komunikator. Dostaną ważną funkcję

Każdemu, choć kilka razy zdarzyło się wysłać wiadomość tekstową z błędem i zorientować się po czasie. Na komunikatorach internetowych poprawimy je za pomocą przycisku edycji. A w Wiadomościach Google - domyślnej aplikacji do SMS-ów dla większości urządzeń? Już wkrótce tak samo.

16.02.2024 10.56
Wiadomości Google bardziej jak komunikator. Dostaną ważną funkcję
REKLAMA

Choć Wiadomości Google to aplikacja przede wszystkim do wysyłania i odbierania SMS-ów, to za sprawą funkcji czatu RCS wielu z nas używa jej jak komunikatora, dodając emoji, zdjęcia czy krótkie wiadomości głosowe. Aczkolwiek wciąż nie jest to pełnoprawny komunikator, to za sprawą wysiłków programistów Google'a krok po kroku, Wiadomościom Google coraz bliżej do tego tytułu.

REKLAMA

Edycja wiadomości w Wiadomościach Google coraz bliżej. Oto jak będzie wyglądała

W połowie grudnia informowaliśmy, że AssembleDebug, entuzjasta odnajdywania nowych funkcji w systemie Android i aplikacjach oraz usługach Google, odnalazł w wersji beta Wiadomości Google ukrytą zapowiedź nowej funkcji - edytowania wiadomości.

Wtedy funkcja była na wczesnym etapie rozwoju. Na tyle wczesnym, że mieliśmy jedynie ogólne pojęcie o jej działaniu na podstawie niedziałających flag obecnych na liście testowych funkcji aplikacji.

Jak poinformował dziś AssembleDebug, po długim czasie oczekiwania udało mu się w końcu uruchomić owe flagi i sprawić, że na jego urządzeniu pojawiła się opcja edytowania wiadomości.

"Funkcja edycji działa poprzez długie dotknięcie wiadomości na czacie RCS, wtedy na górnym panelu akcji pojawia się ikona ołówka. Dotknięciu ikony ołówka otwiera okno edycji tekstu z nagłówkiem "Edycja wiadomości". Po zakończeniu edycji wystarczy nacisnąć przycisk Enter/Wyślij, aby wysłać wiadomość"

- relacjonuje AssembleDebug.

Ponadto edycja wiadomości będzie wzbogacona o możliwość podejrzenia historii edycji oraz oryginalnej wiadomości. Na edycję wiadomości użytkownik będzie miał 30 minut od momentu wysłania jej.

Jednocześnie edycja wiadomości ma ten sam problem, z którym swego czasu mierzyło się szyfrowanie wiadomości: konieczność włączenia możliwości edycji wiadomości w ustawieniach aplikacji. AssembleDebug przetestował nową funkcję na grupie kontaktów i po jego stronie edytowane wiadomości się nie zmieniały, podczas gdy kontakty, z którymi konwersował, otrzymały zupełnie nowe wiadomości, o treści wiadomości edytowanych.

Nie wiadomo, czy jest do zamierzone działanie aplikacji, czy wypadkowa błędów na wczesnym etapie rozwoju funkcji. Jednak jak zapowiada AssembleDebug, możliwość włączenia edycji wiadomości poprzez flagi oznacza, że domyślnego włączenia funkcji dla wszystkich testerów wersji beta Wiadomości Google możemy spodziewać się przed końcem miesiąca.

Więcej na temat aplikacji w systemie Android:

REKLAMA

Zdjęcie główne: sdx15/shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA