REKLAMA

Google zainstalował ochroniarza w twoim telefonie. Nowa funkcja wjeżdża do Androida

Android stał się bezpieczniejszy. Google wdrożył w systemie funkcję bezpiecznego przeglądania. To coś w rodzaju ochrony oferowanej przez przeglądarkę Google Chrome, ale teraz dostępnej w całym telefonie. Jak to działa?

14.02.2024 06.45
Google wprowadza Bezpieczne Przeglądanie w Androidzie
REKLAMA

Bezpieczeństwo smartfonów to wciąż niezwykle ważny temat. Android z biegiem lat stał się bardziej przyjazny i bezpieczny dla użytkowników. Ci, którzy oczekiwali jeszcze wyższego poziomu ochrony, mogą teraz skorzystać z funkcji bezpiecznego przeglądania, która stopniowo trafia na smartfony z Androidem.

REKLAMA

Bezpieczne przeglądanie na Androidzie, o co chodzi?

Google wprowadza nową funkcję o nazwie Bezpieczne Przeglądanie na Androidzie. Funkcja ta informuje użytkowników o tym, które aplikacje obsługują Bezpieczne Przeglądanie i oferuje przełącznik "ochrona przed bieżącymi zagrożeniami", który zwiększa dokładność wykrywania złośliwego oprogramowania. Jak podaje Mishaal Rahman na Twitterze, funkcja ta zaczęła trafiać na telefony Google'a i Samsunga.

Bezpieczne przeglądanie ostrzega użytkowników o potencjalnych zagrożeniach bezpieczeństwa, takich jak szkodliwe linki i strony phishingowe, podczas korzystania z aplikacji, które obsługują tę funkcję. Działa to w oparciu o interfejs API SafetyNet Safe Browsing, będący częścią usług Google Play. Interfejs ten umożliwia aplikacjom sprawdzenie, czy dany adres URL został oznaczony jako niebezpieczny. Lista obsługiwanych aplikacji nie jest jeszcze nam znana.

Użytkownicy urządzeń Pixel i Samsung Galaxy mogą uzyskać dostęp do tej strony w sekcji prywatności ustawień urządzenia. Dotarcie do nowej funkcji może wymagać przejścia przez kilka poziomów menu, a jej dostępność może się różnić w zależności od urządzenia i aktualizacji oprogramowania. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że korzystają z niej od kilku dni, podczas gdy inni wciąż jej nie mają.

Przeczytaj więcej o zmianach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA

Serwis Android Police zauważył, że nowa funkcja była w wersji beta od co najmniej października 2023 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA