REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wiadomości Google realną konkurencją dla Whatsappa i Messengera? Kolejna świetna funkcja trafi do aplikacji

Jeżeli tak jak większość użytkowników systemu Android korzystasz z Wiadomości Google, to wkrótce może zaskoczyć cię napis "Edytowane" przy wiadomościach. Bowiem Google obecnie pracuje nad wprowadzeniem funkcji, która dotychczas była zarezerwowana jedynie dla komunikatorów internetowych.

12.12.2023
8:13
Wiadomości Google realną konkurencją dla Whatsappa i Messengera? Kolejna świetna funkcja trafi do aplikacji
REKLAMA

Wiadomości Google, czyli domyślna aplikacja do SMS-ów na większości urządzeń z Androidem, w swej obecnej formie niewiele różni się od komunikatora. Choć jej główną funkcją jest odbieranie SMS-ów, to dzięki funkcji czatów RCS z powodzeniem można wysyłać w niej emoji, naklejki i multimedia, a natychmiastowe odbieranie i wysyłanie wiadomości daje poczucie korzystania z komunikatora internetowego podobnego do Whatsappa czy Messengera. Teraz Wiadomości Google do bycia pełnoprawnym komunikatorem przybliży kolejna funkcja.

REKLAMA

Wkrótce edytujesz wiadomości w Wiadomościach Google

Jak informuje AssembleDebug, prowadzący blog TheSpAndroid poświęcony nowym funkcjom i opcjom odkrytym w usługach Google'a, wersja beta Wiadomości Google otrzymała aktualizację. W najnowszym wydaniu testowej wersji aplikacji AssembleDebug odkrył cztery flagi - przełączniki działania testowych funkcji.

Pierwsza flaga wskazuje na włączenie interfejsu edycji dla wiadomości, którą użytkownik chce edytować. Druga flaga dotyczy ładowania historii edycji wiadomości z bazy danych wiadomości. Trzecia flaga dotyczy przetwarzania edytowanej wiadomości, gdy użytkownik ją edytuje, a czwarta flaga wskazuje na przetwarzanie edytowanej wiadomości dla użytkownika, który ją otrzymuje. Jak informuje AssembleDebug włączenie tych flag na razie nic nie daje, ponieważ ta funkcja jest wciąż rozwijana przez Google'a.

Pomimo że edytowanie wiadomości nie jest częścią standardu RCS, autor bloga spekuluje, iż edytowanie wiadomości będzie możliwe gdyż programiści Google'a zaimplementowali funkcję w podobny sposób co reakcje do wiadomości.

Kiedy funkcja zostanie udostępniona szerszemu gronu użytkowników? Tego nie wiadomo, bowiem nawet w wersji testowej aplikacji edytowanie wiadomości jest obecnie ukryte i niemożliwe do przetestowania przez użytkowników. Dlatego kilka tygodni oczekiwania to dość optymistyczny scenariusz.

Więcej na temat Wiadomości Google:

REKLAMA

Zdjęcie główne: sdx15 / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA