REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wyciekło ciekawe info. Tak będą działały wiadomości satelitarne w Androidzie

Wprowadzenie do Androida (a właściwie Wiadomości Google) wiadomości satelitarnych to kolejny krok Google'a w celu uczynienia doświadczenia użytkownika bliższemu temu z iPhone'a. Jednak ciekawą kwestią jest fakt, że choć łączność satelitarna będzie dostępna z poziomu naszych smartfonów z Androidem, to zgłoszenia o wypadkach i zdarzeniach ma obsługiwać... Garmin.

28.08.2023
9:04
Wyciekło ciekawe info. Tak będą działały wiadomości satelitarne w Androidzie
REKLAMA

Nieco ponad dwa tygodnie temu świat technologii obiegła informacja, zgodnie z którą Wiadomości Google - domyślna aplikacja do SMSów zyska znaną z iPhone 14 obsługę łączności satelitarnej. Pozornie wydawać się to może kolejną funkcją dodaną, by skopiować co najlepsze z produktów Apple, jednak jak pokazał ostatni rok, łączność satelitarna w smartfonie uratowała życie zarówno grupy nastolatków uwięzionych w kanionie, jak i mężczyzny będącego ofiarą wypadku samochodowego.

Tak więc PR-owo wszystko świetnie: Android będzie mieć ratującą życie funkcję znaną z iPhone, a do tego ma ona nie być ograniczona regionalnie i dostępna dla użytkowników z całego świata. Jednak według plotek, technologię dostarczy... Garmin.

REKLAMA

Google dzwoni po pomoc do Garmina. Dosłownie

Entuzjastom technologii Garmin kojarzy się przede wszystkim z produkcją smartwatchy skierowanych dla osób aktywnych, ale amerykańsko-szwajcarskie przedsiębiorstwo ma bogate portfolio urządzeń nawigacyjnych i outdoorowych, a jego produkty znajdują zastosowanie także w lotnictwie i na morzu. W związku z tym Garmin również posiada własny system komunikacji satelitarnej - Interactive SOS - dzięki której użytkownicy w nagłych wypadkach mogą skontaktować się z dowolnego miejsca na świecie z Garmin Response Center, które będzie koordynować akcję poszukiwawczą i ratowniczą.

Jak się okazuje, Garmin Response Center może być odpowiedzialne nie tylko za klientów własnych produktów. Zgodnie z informacjami, które przekazał użytkownik Twittera i deweloper aplikacji Neil Rahmouni, w kodzie aplikacji Google Messages znajduje się tekst sugerujący, że to właśnie Garmin Response Center będzie jednostką, do której użytkownicy Wiadomości Google będą przekazywać swoje zgłoszenia.

REKLAMA

Z perspektywy użytkownika oznacza to dwie ważne rzeczy. Po pierwsze, w przeciwieństwie do iPhone, komunikacja w nagłych sytuacjach nie będzie bezpośrednio ze służbami, a z pracownikami centrum koordynacyjnego. Co w teorii może przełożyć się na wolniejszą reakcję służb, lecz z drugiej strony może także ograniczyć chaos informacyjny, gdyż według zapewnień przedsiębiorstwa, pracownicy Garmin Response Center obsłużyli już ponad 10 tys. zgłoszeń z prośbą o pomoc, kierując do osób rannych, zagubionych lub po wypadkach lokalne służby.

Inną ważną kwestią jest fakt, że choć Garmin Response Center ma swoją siedzibę w Teksasie, to Garmin jest w stanie obsługiwać zgłoszenia z dowolnego miejsca na świecie, dotychczas obsługując zgłoszenia z ponad 150 krajów na wszystkich siedmiu kontynentach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA