REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten gadżet od Motoroli zamieni każdy smartfon w telefon satelitarny

Nieważne czy użytkownik posiada iPhone’a, czy też telefon z Androidem. Nie trzeba już czekać na smartfony z wbudowaną anteną satelitarną. Motorola zapewnia odpowiedni sprzęt i usługę.

24.02.2023
19:19
motorola defy satellite link
REKLAMA

Motorola Defy Satellite Link to akcesorium opracowane przy współpracy z Bullit Group. Działa z niemalże każdym telefonem, w tym z iPhone’em. Urządzenie komunikuje się z telefonem przez protokół Bluetooth i pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych za pośrednictwem łączności satelitarnej.

REKLAMA

Wiadomości są wysyłane za pośrednictwem aplikacji Bullitt Satellite Messenger. Samo urządzenie waży 70 g i jest wyposażone również w moduł geolokalizacyjny i zapewnia funkcję bezpośredniej łączności z połączeniem alarmowym - to ostatnie częściowo może działać bez pośrednictwa telefonu, wysyłając służbom ratunkowym informację o konieczności udzielenia pomocy wraz ze współrzędnymi geograficznymi użytkownika.

Motorola Defy Satellite Link, czyli łączność satelitarna w telefonie. Na co to komu?

Większość klientów zapewne nie będzie zainteresowana zakupem Defy Satellite Link, bo większość żyje w zasięgu łączności sieci komórkowej. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dana osoba przewiduje obecność w miejscu, gdzie z owym zasięgiem mogą być kłopoty. Usługa Bullita będzie dostępna niemal zawsze, z wyjątkiem sytuacji, gdy niebo jest mocno zachmurzone.

 class="wp-image-3371918"
Motorola Defy Satellite Link

Urządzeniem zarządza chipset firmy Mediatek. Wbudowany akumulator o pojemności 600 mAh ma wystarczyć, tu cytat od producenta, na kilka dni normalnego użytkowania. Defy Satellite Link można też wspomóc instalując w nim kartę eSIM (łączność komórkowa). Jest wodo- i kurzoodporne, może operować przy wibracjach i dużej wilgotności.

Czytaj też:

REKLAMA

Motorola Defy Satellite Link kosztować będzie 99 dol., jednak urządzenie do pracy wymaga wykupienia aktywnej subskrypcji. Za 149 dol. nabyć będzie można urządzenie z rocznym planem obejmującym 30 wiadomości miesięcznie. Komunikacja z służbami ratunkowymi nie uszczupla pakietu wykupionych wiadomości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA