REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nadchodzi Android 15. Zdradza go drobny szczegół w Androidzie 14

Trzymając się kalendarza wydawniczego, już na dniach powinniśmy zobaczyć Android 15 Developer Preview. Tych, którzy nadal mają traumę po niespodziewanym opóźnieniu Androida 14, Google uspokaja za pomocą małej aktualizacji easter egga w obecnie najnowszym wydaniu Androida 14.

12.02.2024
11:21
Nadchodzi Android 15. Zdradza go drobny szczegół w Androidzie 14
REKLAMA

System Android 14 jest z nami od niecałych pół roku, a to ze względu na bezprecedensowe opóźnienie premiery ze strony Google. Choć teoretycznie może to oznaczać opóźnienie Androida 15 Developer Preview - czyli przedpremierowej dystrybucji systemu dla twórców aplikacji, to niespodzianka w systemie Android 14 wskazuje, że podglądu Lodów Waniliowych możemy spodziewać się na dniach.

REKLAMA

Android 15 Vanilla Ice Cream nadchodzi. Emocje podsyca aktualizacja Androida 14

A to za sprawą easter egga obecnego w systemie Android 14. Tak jak jego poprzednicy, obecnie najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Google posiada niespodziankę, którą można odkryć poprzez wielokrotne dotknięcie nazwy wersji Androida w ustawieniach urządzenia. W przypadku Androida 14 jest to gra, w której użytkownik steruje statkiem kosmicznym.

W najnowszym wydaniu Android 14 QPR3 Beta 1 redakcja serwisu 9to5Google zmodyfikowała owego easter egga. Android QPR Beta to program dystrybucji nowych funkcji, opcji i poprawek do testowej wersji systemu Android, który co kwartał zaszczyca użytkowników smartfonów Pixel nowymi możliwościami - później implementowanymi w systemie Android na wszystkie urządzenia.

Zamiast okrągłej plakietki otwierającej easter egga i przypominającej logo NASA, QPR3 Beta 1 zamienia projekt na odwrócony trójkąt - który można interpretować jako nawiązanie do litery V. Plakietka okraszona jest tą samą paletą kolorów i logiem Androida, lecz tekst "Android 14" został usunięty.

Źródło: 9to5Google

Jednak jak relacjonuje serwis Android Police, podczas podróży po kosmosie, jako jedną z "gwiazd" możemy zauważyć "Vanillaicecream" - Lody waniliowe, gwiazdę nawiązującą do słodkiej nazwy Androida 15.

Źródło: Android Police

Nadal nie znamy daty premiery pierwszej wersji Androida 15 Developer Preview, choć Google udostępniło pierwsze podglądy Androida 13 i Androida 14 odpowiednio w lutym 2022 i lutym 2023 roku. Tak więc easter egg sugeruje, że kolejna wersja Androida jest tuż za rogiem. Pierwsze wersje beta dla użytkowników będą dostępne po kilku miesiącach od pojawienia się podglądu deweloperskiego.

Choć zwykle premiery nowych wersji systemu miały miejsce pod koniec sierpnia, biorąc pod uwagę doświadczenie, Android 15 może zostać zaprezentowany również na początku października wraz z nowymi telefonami Pixel.

Więcej na temat systemu Android:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Primakov / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA