REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S24 nauczy się nowej sztuczki. Nie będziesz już musiał marzyć o Ultra

Zaledwie kilka dni dzieli nas od premiery najnowszych Galaxy S24, a czas oczekiwania - zwłaszcza osobom czekającym na podstawowego S24 i S24+ - umilają przecieki. Najnowszy sugeruje, że tańsze modele otrzymają całkiem ważną aktualizację, przybliżającą je do modelu Ultra.

10.01.2024
21:00
Samsung Galaxy S24 nauczy się nowej sztuczki. Nie będziesz już musiał marzyć o Ultra
REKLAMA

Do premiery najnowszych modeli Samsungów Galaxy z linii S - S24, S24+ oraz S24 Ultra - został równy niecały tydzień. Wprost proporcjonalnie do pozostałego czasu do premiery, zwiększa się liczba przecieków dotyczących wyczekiwanych smartfonów.

Tylko w czasie ostatnich dwóch tygodni pisaliśmy o wycieku zdjęć Galaxy S24 Ultra, nowościach (względem poprzednika) w aparacie oraz cenie urządzeń. Kolejna informacja zza naszej wschodniej granicy sugeruje, że ci, którzy planują kupno podstawowego S24 lub wersji Plus, mają na co czekać.

REKLAMA

S24 i S24+ z miłą niespodzianką. AoD będzie zużywać mniej baterii

Niemiecki serwis WinFuture, znany z wielokrotnych publikacji przecieków dot. urządzeń Samsunga, opublikował niemalże całościową specyfikację wszystkich trzech urządzeń. W dużej mierze informacje pozyskane przez WinFuture powtarzają już wcześniej znane dane pochodzące z innych wycieków. Mowa tu o m.in. akumulatorze, prędkości ładowania czy aparacie. Jest jednak kilka smaczków.

Przede wszystkim procesor. W modelu Ultra znajdziemy Snapdragona 8 gen 3, natomiast podstawowy S24 i Plus będą oferować Exynosa 2400.

Ponadto S24 Plus i S24 Ultra mają otrzymać ekrany QHD+, lecz wszystkie trzy warianty S24 otrzymają wyświetlacze LTPO zdolne do obniżenia częstotliwości odświeżania do 1 Hz, co jest miłym zaskoczeniem względem doświadczenia z S23. Szybko przypomnijmy, spośród zeszłorocznych S23, jedynie model Ultra oferował minimalną częstotliwość odświeżania na poziomie 1 Hz, podczas gdy S23 i S23 Plus nie były w stanie zejść poniżej 24 Hz. To całkiem ważna zmiana, która wpłynie na żywotność baterii w przypadku używania Always On Display lub bardziej złożonego trybu oszczędzania energii.

Wszystkie trzy modele Galaxy S24 mają obsługiwać Bluetooth 5.3, ale tylko S24 Ultra ma oferować obsługę Wi-Fi 7. Ze względu na pozostanie przy Exynosie w S24 i S24+, te będą oferować wsparcie dla starszego, lecz wciąż najpopularniejszego Wi-Fi 6E.

Więcej na temat Samsunga Galaxy S24:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Adam Kovacs / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA