REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Messenger nie tylko dla użytkowników Facebooka. Podziękujcie Unii

Messenger bez konta na Facebooku to coś, czego chce wiele osób. Nowe doniesienia potwierdzają, że po latach znowu będziemy mogli skorzystać z tego popularnego komunikatora bez konta FB.

22.01.2024
16:28
Messenger - nowości
REKLAMA

Pamiętacie czasy, kiedy dało się korzystać z Messengera bez konta na Facebooku za pomocą numeru telefonu? Od 2015 r. było to możliwe, natomiast firmie Meta (odpowiadającej za FB oraz Messengera) coś się odwidziało w 2019 r. i od tego czasu nowi użytkownicy muszą mieć konto Facebooka. Po pięciu latach to się ponownie zmieni, a to wszystko dzięki Unii Europejskiej.

REKLAMA

Messenger bez konta na Facebooku. To wszystko zasługa Unii Europejskiej

Jak wynika z doniesień firmy Meta, użytkownicy z Unii Europejskiej będą mogli odłączyć konta usług od głównego konta firmy Marka Zuckerberga. Wszystko odnosi się do ustawy o rynkach cyfrowych (DMA).

Obecnie działa to tak, że wszystkie konta łączą się za sprawą Centrum Kont, natomiast niebawem będzie można zarządzać wszystkimi kontami osobno. Czyli będziemy mogli korzystać z Facebooka, Instagrama, a przede wszystkim Messengera jako niezależnych usług. Jak w przypadku tych dwóch pierwszych nie ma to większego znaczenia, to z Messengerem jest zupełnie inna sprawa.

Korzystający z Facebook Messenger będą mogli wybrać, czy chcą nadal używać komunikatora wraz z kontem Facebook, czy zupełnie osobno. Tyczy się to zarówno nowych użytkowników (którzy będą mogli utworzyć samodzielne konto do obsługi tego popularnego komunikatora), jak i obecnych – ci będą mogli po prostu odłączyć konto. Dla wielu osób jest to z pewnością duże udogodnienie, a to dlatego, że Messenger w Polsce jest głównym komunikatorem internetowym.

Z Facebookiem jest tak, że wielu użytkowników nawet nie instaluje aplikacji i zupełnie zapomina, że taka platforma istnieje. Tutaj będzie można zrobić niezależne konto Messengera bez obowiązku kojarzenia go z FB. Meta twierdzi, że użytkownicy bez połączonego konta Meta będą mogli korzystać z podstawowych funkcji tego komunikatora – wiadomości, czatu, połączeń głosowych i wideo, natomiast rozłączenie kont sprawi, że ucierpi na tym rekomendowanie treści i kierowanie reklam, podobnie jak udostępnianie postów.

Ale to nie wszystko. Meta udostępni możliwość skorzystania z Facebook Gaming oraz Facebook Marketplace bez korzystania z Facebooka. Oczywiście odłączenie kont będzie miało swoje wady – w przypadku Marketplace, aby skontaktować się ze sprzedającym nie będzie opcji wysłania wiadomości poprzez Messengera, czyli pozostanie komunikacja z użyciem poczty elektronicznej.

Najpierw Google, teraz Facebook

W styczniu Google poinformował, że usługi Google typu YouTube i Mapy będą mogły zostać rozłączone. W przypadku firmy, którą kojarzymy z wyszukiwarką i przeglądarką zmiany mają wpływać na mniejszą możliwość udostępniania danych po rozłączeniu określonych kont. Niemniej jednak dla obu firm DMA sprawia, że zmiany w działaniu usług mają zostać wprowadzone już 6 marca. Jak widać, Unia Europejska trzyma w ryzach nie tylko Apple'a, ale także innych gigantów technologicznych.

REKLAMA

Więcej o zmianach, które zostaną wprowadzone dzięki Unii Europejskiej:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA