REKLAMA

Do obu komunikatorów Facebooka zalogujesz się już bez konta na Facebooku. Tak, do Messengera też

Ciężko mi zrozumieć najnowszą decyzję Facebooka. Firma rozwija swój komunikator Messenger robiąc z niego platformę komunikacyjną, a jednocześnie postanowiła oddzielić go od konta na portalu. Od teraz by korzystać z Facebook Messengera wystarczy tylko numer telefonu. Rozwiązanie to działa już w Polsce.

17.07.2015 07.31
Do obu komunikatorów Facebooka zalogujesz się już bez konta na Facebooku. Tak, do Messengera też
REKLAMA
REKLAMA

Facebook na ostatniej konferencji F8 zapowiedział ogromne zmiany. Komunikator w serwisie, którzy raczkował jako system wysyłania wiadomości prywatnych pomiędzy użytkownikami i chat w przeglądarce, staje się niemal samodzielną platformą.

Facebook Messenger jest wszechstronny.

Przez Facebooka już teraz możemy wysyłać nie tylko tekst, zdjęcia, nagrania audio, emotikony, naklejki i lokalizację, ale też prowadzić przez niego rozmowy głosowe i inicjować wideopołączenia. Facebook pozwoli w przyszłości też na wysyłanie sobie pieniędzy i będzie kanałem służącym do kontaktu z supportem w sklepie internetowym.

Do tej pory aby skorzystać z Messengera od Facebooka trzeba było mieć konto na portalu. Nadal wystarczy się na nie zalogować i już, można chatować ze znajomymi. Wygląda jednak na to, że Facebook chce zainteresować swoim komunikatorem osoby, które nie mają i nie chcą mieć konta na Facebooku.

facebook-messenger

Można już dołączyć do setek milionów użytkowników Messengera bez zakładania konta na Facebooku.

Osoby niezaintersowane kontem na Facebooku mogą zalogować się w aplikacji wyłącznie za pomocą numeru telefonu i rozpocząć rozmowę. Nie mają wtedy od razu zapełnionej listy kontaktów, ale mogą dodać innych znajomych do rozmowy i rozpocząć wymieniać między sobą wiadomości.

Szczerze mówiąc nie rozumiem, jaki jest problem w założeniu dodatkowego konta na Facebooku, nawet jeśli zależy nam tylko na Messengerze. Konta oparte o numer telefonu mają zwykle kilka wad, a najpoważniejszą są problemy przy korzystaniu z wielu urządzeń na zmianę.

Niemniej jednak Facebook pozwala już chatować bez zakładania konta.

W pierwszej kolejności nowa funkcja pojawiła się w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wenezuela i Peru. Teraz wsparcie dla tej funkcji dano wszystkim użytkownikom z dowolnego regionu. Stosowna aktualizacja trafiła wczoraj wieczorem na mojego iPhone’a.

REKLAMA

Obecność nowej funkcji jest zastanawiająca zwłaszcza w kontekście tego, że Facebook jest właścicielem What’s App, który bezpośrednio konkuruje z Messengerem. Zamiast rozgraniczać obie usługi Facebook teraz zbliża swój komunikator do jego młodszego wykupionego kuzyna.

A ja się pytam, po co?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA