REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Do obu komunikatorów Facebooka zalogujesz się już bez konta na Facebooku. Tak, do Messengera też

Ciężko mi zrozumieć najnowszą decyzję Facebooka. Firma rozwija swój komunikator Messenger robiąc z niego platformę komunikacyjną, a jednocześnie postanowiła oddzielić go od konta na portalu. Od teraz by korzystać z Facebook Messengera wystarczy tylko numer telefonu. Rozwiązanie to działa już w Polsce.

17.07.2015
9:31
Do obu komunikatorów Facebooka zalogujesz się już bez konta na Facebooku. Tak, do Messengera też
REKLAMA
REKLAMA

Facebook na ostatniej konferencji F8 zapowiedział ogromne zmiany. Komunikator w serwisie, którzy raczkował jako system wysyłania wiadomości prywatnych pomiędzy użytkownikami i chat w przeglądarce, staje się niemal samodzielną platformą.

Facebook Messenger jest wszechstronny.

Przez Facebooka już teraz możemy wysyłać nie tylko tekst, zdjęcia, nagrania audio, emotikony, naklejki i lokalizację, ale też prowadzić przez niego rozmowy głosowe i inicjować wideopołączenia. Facebook pozwoli w przyszłości też na wysyłanie sobie pieniędzy i będzie kanałem służącym do kontaktu z supportem w sklepie internetowym.

Do tej pory aby skorzystać z Messengera od Facebooka trzeba było mieć konto na portalu. Nadal wystarczy się na nie zalogować i już, można chatować ze znajomymi. Wygląda jednak na to, że Facebook chce zainteresować swoim komunikatorem osoby, które nie mają i nie chcą mieć konta na Facebooku.

facebook-messenger

Można już dołączyć do setek milionów użytkowników Messengera bez zakładania konta na Facebooku.

Osoby niezaintersowane kontem na Facebooku mogą zalogować się w aplikacji wyłącznie za pomocą numeru telefonu i rozpocząć rozmowę. Nie mają wtedy od razu zapełnionej listy kontaktów, ale mogą dodać innych znajomych do rozmowy i rozpocząć wymieniać między sobą wiadomości.

Szczerze mówiąc nie rozumiem, jaki jest problem w założeniu dodatkowego konta na Facebooku, nawet jeśli zależy nam tylko na Messengerze. Konta oparte o numer telefonu mają zwykle kilka wad, a najpoważniejszą są problemy przy korzystaniu z wielu urządzeń na zmianę.

Niemniej jednak Facebook pozwala już chatować bez zakładania konta.

W pierwszej kolejności nowa funkcja pojawiła się w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wenezuela i Peru. Teraz wsparcie dla tej funkcji dano wszystkim użytkownikom z dowolnego regionu. Stosowna aktualizacja trafiła wczoraj wieczorem na mojego iPhone’a.

REKLAMA

Obecność nowej funkcji jest zastanawiająca zwłaszcza w kontekście tego, że Facebook jest właścicielem What’s App, który bezpośrednio konkuruje z Messengerem. Zamiast rozgraniczać obie usługi Facebook teraz zbliża swój komunikator do jego młodszego wykupionego kuzyna.

A ja się pytam, po co?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA