REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Ważna aktualizacja usług Google. Będzie trzeba podjąć decyzję

Google ogłosił, że wprowadzi wkrótce nową aktualizację dotyczącą usług Google, takich jak YouTube, wyszukiwarka czy Sklep Play. Teraz użytkownicy będą mieli kontrolę nad tym, co będzie połączone, a co nie. Co to oznacza w praktyce?

15.01.2024
10:18
Ważna aktualizacja usług Google. Będzie trzeba podjąć decyzję
REKLAMA

To kolejne zmiany u giganta, które zostały wymuszone lub wprowadzone przez Unię Europejską. Teraz nadszedł czas na połączone aplikacje Google. Jeśli irytują cię reklamy dostosowane do twoich zainteresowań lub inne kwestie związane z dostępem do informacji dotyczących wyszukiwań, mam dobrą wiadomość. Użytkownicy będą mogli teraz decydować, czy Google przekaże informacje z usługi A do B.

REKLAMA

Google i połączone aplikacje. Jeden wybór i będziecie wolni

Na stronie wsparcia, Google informuje użytkowników z Unii Europejskiej, że w związku z wejściem w życie aktu o rynkach cyfrowych (DMA) od 6 marca 2024 roku wprowadza możliwość wyboru, czy chcą, aby różne usługi Google'a, były połączone. Chodzi o:

  • Wyszukiwarkę
  • YouTube'a
  • Usługi reklamowe
  • Google Play
  • Chrome'a
  • Zakupy Google
  • Mapy Google

Użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą pozostawić wszystkie usługi połączone, zrezygnować z ich połączenia, czy też wybrać konkretne, które mają pozostać ze sobą powiązane. Gdy usługi są połączone, mogą one w określonych celach dzielić się danymi użytkownika między sobą oraz innymi usługami Google.

Na Spider's Web znajdziesz więcej tekstów o nowościach w aplikacjach:

Firma zachęca użytkowników do zarządzania swoimi wyborami na koncie Google, podkreślając, że decyzje dotyczące połączeń usług zaczną obowiązywać od 6 marca 2024 roku.

Co oznacza odłączenie usługi?

REKLAMA

Firma informuje, że brak powiązania może skutkować pewnymi ograniczeniami. Na przykład, gdy wyszukiwarka, YouTube i Chrome nie są połączone, rekomendacje w wyszukiwarce, takie jak "Co obejrzeć" czy informacje na kartach Discover, mogą być mniej spersonalizowane. Podobnie, jeśli wyszukiwarka i Mapy nie są połączone, rezerwacje dokonane w wyszukiwarce nie będą widoczne w Mapach Google.

Ograniczenia te dotyczą głównie funkcji wymagających udostępniania danych między usługami, a pozostałe aspekty usług mają pozostać nienaruszone.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA