REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Warto zaktualizować Chrome'a na telefony. Karta, którą oglądasz codziennie, teraz wygląda świetnie

Na dobry początek roku warto zaktualizować przeglądarkę Google Chrome. Tym razem nie jest podyktowane kwestiami bezpieczeństwa, a estetycznymi. Bowiem Google po cichu wdrożył nowy wygląd ekranu, który każdego dnia wita większość użytkowników.

02.01.2024
8:24
Warto zaktualizować Chrome'a na telefony. Karta, którą oglądasz codziennie, teraz wygląda świetnie
REKLAMA

Google od niemalże trzech lat prężnie dąży do odświeżenia wyglądu i działania swoich aplikacji oraz usług w myśl zasad Material You. Material You to zbiór wytycznych oraz zasad, ale i swego rodzaju "język" projektowania aplikacji, stawiających na ekspresywność oraz możliwość dostosowania systemu Android (i innych produktów Google) do swoich potrzeb oraz preferencji.

Co jakiś czas możemy zauważyć pomniejsze efekty skrupulatnego wdrażania Material You do Google Chrome. W grudniu było to odświeżenie wyglądu ekranu zakładek w wersji przeglądarki dla systemu Android. Teraz - i ponownie w Androidowej wersji - Material You ponownie zmienia wygląd ekranu nowej karty.

REKLAMA

Ekran nowej karty w Google Chrome odświeżony. Podoba się?

Ekran nowej karty to dla wielu użytkowników Google Chrome także strona startowa. W ciągu ostatniego weekendu owy ekran doczekał się kolejnego odświeżenia wyglądu. "Kolejnego", gdyż w listopadowym wydaniu przeglądarki wprowadzono nieznaczne poprawki w myśl wytycznych Material You.

Po lewej stronie: dotychczasowy wygląd ekranu nowej karty; Po prawej stronie: odświeżony

Najnowsze ulepszenia i poprawki interfejsu są znacznie bardziej wyraziste względem poprzedniej szaty graficznej. Czcionka tekstu wewnątrz paska wyszukiwania jest pogrubiona i używa bardziej wyrazistego odcienia koloru - podobnie jak ikony mikrofonu i obiektywu Google, które są teraz bardziej widoczne. Logo Google nad paskiem wyszukiwania również jest teraz mniejsze niż dotychczas. Siatka często odwiedzanych stron internetowych jest teraz umieszczona wewnątrz zaokrąglonej kwadratowej karty, która wyróżnia sekcję. Natomiast bez zmian Google pozostawiło sekcję Discover.

Aby zobaczyć zmiany na ekranie nowej karty, zaktualizuj przeglądarkę do najnowszej wersji. Jeżeli pomimo wygląd ekranu nie zmienił się, wpisz w pasek adresu chrome://flags/#enable-surface-polish i zmień wartość podświetlonego ustawienia na "Enabled". Zmiana wartości na "Enabled Arm 1: MVP" sprawi, że siatka często wyświetlanych stron zamieni się w karuzelę 12 stron.

Więcej na temat Google Chrome:

REKLAMA

Zdjęcie główne: In Green / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA