REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Twój telefon będzie jak komputer. Chrome z małą rewolucją

Google Chrome na telefony z Androidem otrzymuje aktualizację, dzięki której wykonywanie wielu zadań jednocześnie stanie się jeszcze prostsze. Nowa funkcja umożliwia minimalizowanie niestandardowych kart do trybu picture-in-picture, co znacznie ułatwia multitasking na smartfonach.

20.12.2023
7:51
Synchronizacja Google Chrome na iPhonie
REKLAMA

O jednoczesnym wykonywaniu wielu zadań na smartfonach mówi się już od dłuższego czasu. Teraz Google Chrome na systemie Android wprowadza zmiany, które znacząco ułatwią korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie. Ukryta aktualizacja pozwala użytkownikom minimalizować niektóre karty Chrome do okna picture-in-picture. Jak to wygląda?

REKLAMA

Chrome i nowa opcja. Zaskoczy was

Funkcja picture-in-picture już wcześniej była dostępna dla użytkowników Androida, jednak aplikacje korzystające z niestandardowych kart nie miały do niej dostępu. Teraz Chrome wprowadza tę opcję, umożliwiając szybkie zmniejszenie niestandardowych kart do okna picture-in-picture. To ogromne ułatwienie dla użytkowników, zwłaszcza gdy chcą przełączać się pomiędzy różnymi aplikacjami czy kartami.

Użytkownik Twittera o pseudonimie AssembleDebug zauważył tę nową funkcję i podzielił się nią z innymi:

To nie jedyna nowość w Chrome. O innych zmianach przeczytacie na Spider's Web:

Nowa opcja umożliwia zmniejszenie kart przeglądarki w aplikacjach do trybu picture-in-picture poprzez kliknięcie małej strzałki skierowanej w dół. Mimo że strony internetowe oparte na tekście nie przechodzą do widoku, w którym można kontynuować przeglądanie treści strony, tak jak na przykład w przypadku YouTube'a w trybie PiP, nowa funkcja wyświetla tytuł witryny oraz adres URL w niewielkim oknie, ułatwiając szybkie przełączanie się pomiędzy aplikacjami czy kartami.

REKLAMA
Przycisk do minimalizacji karty (fot. Twitter - Leopeva64)

Aby skorzystać z tej funkcji, należy włączyć konkretne ustawienie o nazwie "cct-minimized". To ustawienie pozwala na zmniejszanie niestandardowych kart Chrome do trybu picture-in-picture, jednak dotyczy tylko niestandardowych kart Chrome. Można je aktywować w menu flag przeglądarki Chrome, które jest dostępne po wpisaniu chrome://flags w pasku wyszukiwania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA