REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Współtwórca Apple'a uczy polską młodzież. W szkole pojawił się nowy przedmiot

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało pierwszą lekcję online z nowego przedmiotu. Rady uczniom udzielił nie kto inny, jak Steve Wozniak, współzałożyciel Apple’a. Czego dowiedzieli się uczniowie?

06.10.2023
8:27
Współtwórca Apple'a uczy polską młodzież. W szkole pojawił się nowy przedmiot
REKLAMA

Jak zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się tematyką rozwijania przedsiębiorstw czy biznesów? Odpowiedzią na to pytanie jest nowy przedmiot, wprowadzony w tym roku w polskich szkołach, o nazwie biznes i zarządzanie. W ramach inauguracji lekcji udzielił Steve Wozniak, współzałożyciel Apple’a.

REKLAMA

Steve Wozniak dla polskiej młodzieży

Wozniak, określony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki jako znakomity menedżer, przedsiębiorca i mentor, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat prowadzenia biznesu oraz rozwoju kluczowych umiejętności z uczniami.

Źródło: GOV.pl

Podkreślił, że sukces startupu zależy od połączenia trzech elementów: pasji do biznesu, umiejętności marketingowych i zdolności do rozwiązywania problemów:

Kiedy masz pomysł na biznes, musisz znaleźć ludzi, którzy będą chcieli to z Tobą zrealizować, aby odnieść sukces. Nie jest to możliwe do osiągnięcia samodzielnie. Aby startup osiągnął sukces, potrzebujesz trzech elementów, a rzadko kiedy wszystkie trzy posiada jedna osoba - czasami jest to dwóch, czasami trzech: pasja do biznesu, umiejętności marketingowe, myślenie problemowe. Te trzy dziedziny - biznes, marketing i inżynieria - muszą ścisłe ze sobą współpracować od samego początku

- przekazał uczniom.

Justyna Orłowska, jedna z inicjatorek wprowadzenia tego przedmiotu do szkół, podkreśliła, że jego celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów oraz przygotowanie ich do zakładania firm, zarządzania projektami i rozwijania swoich umiejętności.

Wystąpienie Steve’a Wozniaka można obejrzeć na platformie YouTube:

Jeżeli interesują was tematy szkolne, to sprawdźcie te teksty na Spider's Web:

Start nowego przedmiotu: biznes i zarządzanie

REKLAMA

Od roku szkolnego 2023/2024 "Biznes i Zarządzanie" zastąpiło dotychczasowy przedmiot z zakresu przedsiębiorczości. Nowością jest to, że uczniowie mają możliwość rozszerzenia tego przedmiotu. Szacuje się, że zmierzy się z nim 532 tys. uczniów.

Lekcje mają na celu rozwijanie umiejętności współpracy, komunikacji, kreatywności oraz podejścia innowacyjnego w kontekście wyzwań zarówno gospodarczych, jak i społecznych. Metody nauczania mają obejmować projekty zespołowe, studia przypadków biznesowych, symulacje biznesowe, wizyty u przedsiębiorców oraz elementy grywalizacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA