REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nie zgubisz już słuchawek. Sony wpakuje je do kontrolera PS5

Sony wyda pada od PlayStation z wbudowanymi słuchawkami? Marzą o tym ci, którzy ciągle gubią bezprzewodowe słuchawki douszne. Patent wygląda przyszłościowo, więc sami spójrzcie na niego.

19.10.2023
19:06
Sony opatentowało kontroler PS5 z etui na słuchawki
REKLAMA

Pad do PlayStation 5, DualSense, został okrzyknięty jako jeden z najlepszych kontrolerów w historii. Niektórzy stawiają go wyżej niż legendarny pad do Xboksa 360. Jak można go ulepszyć? Według Sony dobrą opcją może być dołożenie kolejnej funkcji do nich. Po co komu port słuchawkowy, jak możesz mieć słuchawki w padzie?

REKLAMA

DualSense z wbudowanymi słuchawkami dousznymi. Nowy patent

Niedawno zgłoszony patent Sony zdradza potencjalną funkcję ich następnego (?) kontrolera DualSense: zdolność do przechowywania i ładowania słuchawek dousznych wewnątrz samego kontrolera. To mi wygląda na kompletnie nowy model, który może zostać kiedyś wydany przez japońską firmę. Sami zobaczcie, jak dziwnie i zarazem sensownie wygląda pad na prostym rysunku:

Nowy kontroler ma na celu zwiększenie mobilności i eliminację korzystania z dwóch osobnych urządzeń do grania. Ten też ma służyć do parowania słuchawek, jak wynika to z diagramu, z konsolą/urządzeniem, z których ma płynąć dźwięk. Chyba w Sony wiedzą, że jesteśmy czasem roztrzepani, więc zdecydowali się włożyć słuchawki do pada.

Na rysunkach możemy zauważyć miejsca przeznaczone do przechowywania słuchawek dousznych na tylnej części kontrolera, bokach oraz innych powierzchniach. Ponownie zaznaczam: to wygląda dość dziwnie. Ale hola, hola! Przecież widzieliśmy coś podobnego wcześniej.

Co tam w PlayStation? Sporo dobrych rzeczy, o których przeczytacie na Spider's Web:

Huawei był wcześniej: umieścił słuchawki w zegarku

Huawei przygotował Watch Buds, czyli smart zegarek z wbudowanymi słuchawkami bezprzewodowymi. Pomimo swojego nietypowego projektu, zegarek oferuje przyzwoitą jakość dźwięku i wydajność baterii, choć jest stosunkowo duży i ciężki.

Więc skoro Huawei wcisnął słuchawki do zegarka, to dlaczego Sony nie może zrobić tego samego z padem?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA