REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy smartfon Xiaomi na filmie. Będzie piękny i niedrogi

Już w następnym tygodniu Xiaomi zaprezentuje swoje najnowsze smartfony. Wiemy, że będą piękne - w sieci dostępne są oficjalne zdjęcia jednego z urządzeń. Nowe modele mają być też niedrogie.

19.09.2023
5:43
xiaomi 13 aparat
REKLAMA

Xiaomi ma już mocne portfolio tegorocznych sztandarowych smartfonów - Xiaomi 13, 13 Pro oraz niedostępny w Polsce (ale w Europie już tak) Xiaomi 13 Ultra. Jak co roku w okresie jesiennym chiński producent przygotowuje się do premiery zupełnie nowych propozycji z pogranicza średniej i najwyższej półki - mowa o modelach z dopiskiem T. W tym roku urządzenia nie powinny rozczarować - wyglądają świetnie i będą aktualizowane przez wiele lat.

REKLAMA

Xiaomi 13T na oficjalnym filmie. Tak prezentuje się nowy mocny średniak prosto z Chin

Pracownik Xiaomi wraz z początkiem tego miesiąca zapowiedział, że seria smartfonów Xiaomi 13T będzie pierwszą, której firma zaserwuje aż cztery lata aktualizacji systemu operacyjnego Android i pięć lat zabezpieczeń. Dotychczas były to trzy lata, więc chiński producent zrównał się z OnePlusem, czy Samsungiem.

Urządzenia z nowej serii zadebiutują już w następnym tygodniu, co potwierdzają kolejne wycieki. M.in. film, który dostarczył użytkownik serwisu X Evan Blass, ukazujący nadchodzącego Xiaomi 13T oraz najprawdopodobniej 13T Pro, który pod względem wyglądu nie powinien się różnić od podstawowego modelu. Co zwraca uwagę, to wykończenie plecków smartfona, gdzie zamiast plastiku lub szkła w niebieskiej wersji zastosowano ekoskórę - zupełnie jak w ostatnio zaprezentowanej Motoroli Edge 40 Neo.

Czarny model zaoferuje jednak „standardowe” wykończenie. Na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie będzie po prostu ładne, szczególnie w tej błękitnej wersji. Obok wykończenia ze skóry mamy ścięte ramki jak w iPhonie 15, a na froncie płaski ekran z cienkim obramowaniem i malutkim otworem na aparat do selfie bez dodatkowych ramek.

Wygląda to po prostu elegancko i patrząc na takie wykonanie, urządzenie powinno dobrze leżeć w dłoni (i przede wszystkim - nie będą zostawiane ślady palców na pleckach).

Więcej o Xiaomi na Spider's Web:

Liczy się też wnętrze. O to nie musimy się martwić

Xiaomi 13T i 13T Pro będą bliźniaczymi urządzeniami pod względem wyglądu, ale też niektórych punktów w specyfikacji technicznej. Co powinno być wspólne to 6,67-calowe ekrany wykonane w technologii AMOLED 1,5K z maksymalnym odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Podobne mają być też akumulatory - 5000 mAh, ale ładowanie dla modelu tańszego to 67 W, z kolei Pro - 120 W.

Zestaw aparatów również powinien być identyczny - oba smartfony otrzymają do dyspozycji 50 Mpix aparat główny połączony z 12-Mpix ultraszerokim kątem (i trzecim zapychaczem). Z przodu urządzenie będzie miało 20-Mpix aparat do selfie.

REKLAMA

Sercem Xiaomi 13T zostanie MediaTek Dimensity 8200 Ultra, natomiast w 13T Pro producent najpewniej zastosuje sztandarowego Dimensity 9200+. Premiera Xiaomi 13T już 26 września, czyli w następny wtorek. Podstawowy model powinien kosztować 650 euro (ok. 3000 zł), a Xiaomi 13T Pro 800 euro (ok. 3700 zł). Wszystko oficjalnie zobaczymy już w następnym tygodniu, ale zapowiadają się na mocne i niedrogie smartfonowe propozycje.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA