REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple kompletnie wycofuje ten model iPhone'a. W ogóle się nie sprawdził

iPhone 13 mini to ostatni mały smartfon od Apple. I teraz, wraz z premierą iPhone’ów 15, gigant z Cupertino wykonał jeden ruch, który oficjalnie pokazuje, co firma myśli o małych smartfonach. Chociaż, może w przyszłości, odkopią staruszka?

13.09.2023
14:08
iphone-14-mini-iphone-se-2023-2024
REKLAMA

Pamiętacie, jak bardzo zaszalał Apple i wydał w pewnym momencie malutkiego iPhone’a, aby zadowolić te 10 osób, które uważały (słusznie), że nie wszyscy potrzebują ogromnych smartfonów?

REKLAMA

Teraz Apple naprawia swoje błędy. Ten proces rozpoczął się rok temu, gdy w miejsce wersji mini wszedł Plus. A teraz to już na maksa, bowiem firma pożegnała się z małym smartfonem.

iPhone (13) mini to przeszłość. Cała linia została wycofana

Apple zakończył produkcję iPhone'a 13 Mini, co oznacza koniec linii małych iPhone'ów. Mini został też wycofany ze strony Apple. Obecna oferta iPhone'ów to:

  • iPhone 15;
  • iPhone 15 Pro;
  • iPhone 14;
  • iPhone 13 (???);
  • iPhone SE trzeciej generacji.

iPhone 12 Mini, wprowadzony w 2020 roku, spotkał się z krytyką ze względu na słabą żywotność baterii i za mały ekran dla iOS-a, co przełożyło się na średnią sprzedaż.

Wszystkie newsy o iPhone'ach 15 znajdziecie na Spider's Web:

A 13 mini był - według sprzedaży - zawodem na całej linii, sprzedając się fatalnie. Z kolei zastępujący go model 14 Plus sprzedawał się w analogicznym okresie lepiej.

Jeżeli bardzo chcecie się zaopatrzyć w iPhone’a 13 mini, to zawsze możecie dorwać go np. na Amazonie, gdzie nadal jest dostępny.

Teoretycznie, jeżeli szukacie małego ekranu (i macie gdzieś wszystko inne), to zawsze można wybrać iPhone’a SE z 2023 roku, który - tu bez zaskoczenia - ma czip z iPhone’a 14 w opakowaniu iPhone’a 8.

A jakby iPhone mini powrócił do nas jako SE?

Marzeniem niektórych byłby tani i mały smartfon, który wygląda w miarę nowocześnie, a jego podzespoły mają wystarczająco mocnego kopa, aby być w stanie powalczyć z najmocniejszymi Androidami.

REKLAMA

Skoro nawet iPhone SE3, który wygląda niczym relikt przeszłości, ma nadal swoje miejsce w lineupie Apple’a, to dlaczego kiedyś firma nie mogłaby przywrócić do życia wersji mini? Argumentów przeciw jest kilka - m.in. taki, że bardziej Apple mógłby wydać tańszy telefon w "normalnym" rozmiarze, aby przyciągnąć szerszą bazę klientów do swojego ekosystemu, nie odstraszając ich małym rozmiarem.

Ale z drugiej strony, czego miałby nie mieć ten "tani i o normalnych rozmiarach" iPhone SE, aby nie kanibalizować sprzedaży bazowej linii iPhone’ów? iPhone SE mini jednak brzmi jak plan.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA