REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Za mało miejsca na iPhonie i iPadzie? Tyle kosztują nowe pakiety iCloud

Jeżeli kończy się pamięć twojego iPhone lub iPada lub po prostu dotychczasowe 2 TB w iCloud+ to za mało, Apple ma coś, co ci się spodoba. Właśnie do oferty weszły nowe pakiety przestrzeni w chmurze.

19.09.2023
8:30
Za mało miejsca na iPhonie i iPadzie? Tyle kosztują nowe pakiety iCloud
REKLAMA

Choć na nowe iPhone 15 i nowe Apple Watche zamawiający poczekają jeszcze kilka dni, to podczas ubiegłotygodniowej konferencji Apple'a zapowiedziało małą nowość.

REKLAMA

2 TB to za mało? iCloud dorzuca nowe pakiety

Wraz z premierą systemu operacyjnego iOS 17, 18 września do oferty iCloud+ trafiły dwa nowe pakiety pojemności na dane: 6 TB oraz 12 TB.

Nowe pakiety dostępne są w cenie odpowiednio 149,99 zł oraz 299,99 zł miesięcznie. To, co pozostaje niezmienne to dotychczasowe pakiety iCloud+:

  • 50 GB - 4,99 zł;
  • 200 GB -14,99 zł;
  • 2 TB - 49,99 zł.

Przeczytaj też:

Pakiety 6 i 12 TB zapewne będą zbyt duże dla przeciętnego użytkownika, który wraz z pamięcią wewnętrzną urządzenia zmieści swoje pliki w 200 GB lub 2 TB iCloud+. Jednak taka przestrzeń na dane może być zbawienna przede wszystkim dla osób pracujących na najmniejszym iPadzie Air (64 GB) lub najmniejszym iPadzie Pro (128 GB), entuzjastów fotografii, używających do tego celu iPhone czy po prostu profesjonalistów, dla których nie na rękę jest noszenie ze sobą fizycznych nośników pamięci.

REKLAMA

Nowe pakiety iCloud+ wypadają konkurencyjnie w porównaniu do innych usług w chmurze. OneDrive oferuje maksymalnie 1 TB pamięci na użytkownika, Dropbox 3 TB, a Google One 2 TB w planach dla użytkowników indywidualnych. Do tego każdy subskrybent iCloud+ otrzymuje dostęp do prywatnego przekazywania danych, możliwości ukrycia adresu email, prywatny monitoring HomeKit oraz niestandardową domenę email.

Zdjęcie główne: FellowNeko / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA