REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple bez pytania włącza klientom usługę iCloud+. Co potrafi i jakie ma funkcje?

Zapowiedziana na WWDC usługa iCloud+ działa już od pewnego czasu. Ale co to właściwie jest iCloud+ i czym się różni od zwykłego iClouda?

09.10.2021
12:55
icloud+ co to jest
REKLAMA

Jedną z ciekawszych nowości systemów iOS 15 i iPadOS 15 jest wprowadzenie natywnej usługi iCloud+, czyli rozszerzonej wersji iClouda. Nowości związane są przede wszystkim z większą ochroną prywatności użytkownika, do czego służą funkcje Ukryj mój adres e-mail oraz Przekazywanie prywatne iCloud. Ale to nie koniec.

REKLAMA

Jak uzyskać iCloud+? Ile kosztuje iCloud+?

iCloud+ jest darmowy dla wszystkich użytkowników płatnej wersji iClouda. Ci użytkownicy nie muszą wykonywać żadnych nowych działań, by przejść na plusa – iCloud+ zostanie u nich automatycznie aktywowany. Można więc przyjąć uproszczenie, że iCloud+ to nowa nazwa płatnej wersji usługi, zaś zwykły iCloud to jej darmowa wersja. Najtańsza wersja usługi to wydatek 4 zł miesięcznie. Najdroższa 40 zł miesięcznie. Im droższy abonament, tym więcej miejsca na pliki użytkownika w chmurze.

Apple iCloud+ - co nowego?

 class="wp-image-1889300"
Co to iCloud+? Przegląd nowości

Na iCloud+ składają się cztery unikalne usługi.

REKLAMA
  • Przekazywanie prywatne iCloud można porównać z usługą typu VPN. Po jej aktywowaniu cały ruch sieciowy z urządzenia jest szyfrowany i kierowany przez dwóch pośredników. Oznacza to, że podsłuchiwanie tego ruchu jest bliskie niemożliwemu, co zapewnia dodatkową ochronę prywatności.
  • Ukryj mój adres e-mail pozwala na stworzenie tymczasowego adresu mailowego, połączonego z właściwym. Takie konto może być użyte do rejestracji w wielu różnych usługach online. Praktyka uczy, że wiąże się to nieraz z napływem reklamowego spamu. Można więc usunąć taką wygenerowaną skrzynkę – powstrzymując spam – zachowując jednocześnie właściwy adres mailowy
  • Prywatny monitoring HomeKit znosi limit na liczbę możliwych do podłączenia pod HomeKit kamer bezpieczeństwa. W darmowej wersji iClouda można ich podłączyć maksymalnie pięć.
  • Niestandardowa domena e-mail pozwala użytkownikom na stworzenie adresu pocztowego z inną niż domyślna domeną – w tym dla członków rodziny.

iCloud+ jest już dostępny dla wszystkich użytkowników iOS-a 15 i iPadOS-a 15.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA