Polska Agencja Kosmiczna chce, żebyś podrzucił jej pomysł na eksperyment. Taki w kosmosie
Polska Agencja Kosmiczna rozpoczęła poszukiwania najciekawszych pomysłów na eksperymenty, które można zrealizować w kosmosie. Jeśli jesteś studentem lub doktorantem polskiej uczelni to masz szansę, żeby pochwalić się swoim projektem.
Niezmiernie rzadko się zdarza, że projekt naukowy jest realizowany w przestrzeni kosmicznej. Jednak POLSA uruchomiłaakcję, w której firmy i studenci mogą zabłysnąć, mając okazję do zaprojektowania eksperymentu. Co ciekawe do akcji zapraszani są nie tylko specjalizujący się w naukach ścisłych i technicznych, ale także innych dziedzin.
Polska Agencja Kosmiczna może zrealizować twój pomysł w kosmosie. Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) do końca lipca pozwala na wysłanie koncepcji eksperymentów, które mogą zostać przeprowadzone w przestrzeni kosmicznej, a konkretnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
ISS bez problemu można nazwać mianem wielkiego laboratorium, które zostało umieszczone na orbicie okołoziemskiej. Dla badaczy jest to świetna okazja - pozwala na sprawdzenie np. wpływu mikrograwitacji na struktury biologiczne, pogody kosmicznej, ale także projektowania eksperymentów chociażby medycznych.
Eksperymenty mogą przygotwać nie tylko osoby, które edukują się w ściśle "kosmicznych" dziedzinach. Z pewnością jest to ogromna szansa, bo student lub doktorant może wykazać się pomysłowością i jeśli jego koncepcja eksperymentu okaże się najlepsza (bądź jedną z najlepszych), to faktycznie może zostać zrealizowana na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Polska Agencja Kosmiczna podjęła partnerstwo w ramach konkursu Direction Space. Wybrane zespoły mają zyskać wsparcie polskich i zagranicznych ekspertów, natomiast zwycięzcy poza zaprojektowaniem eksperymentu na ISS mogą liczyć na możliwość odwiedzenia siedziby CERN i ESA. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony POLSA.