REKLAMA

Masz Xbox Game Pass? Możesz zrobić znajomemu świetny prezent

Xbox Game Pass zyskał nową funkcję, która może sprawić, że znajomi będą nam całować rączki. Mowa tu o „Zaproś znajomych”, umożliwiającej zaoferowanie kilku znajomym bezpłatnej wersji próbnej subskrypcji Game Pass. Nie każdy jednak skorzysta z tej możliwości.

02.05.2023 17.16
Masz Xbox Game Pass? Możesz zrobić znajomemu świetny prezent
REKLAMA

Popularna subskrypcja serwująca dostęp do całkiem sporej biblioteki gier w ostatnim czasie doczekała się wielu zmian. Największą z nich było usunięcie niezwykle popularnej promocji, która umożliwiała uzyskanie Game Pasa (tego podstawowego, a także w wersji Ultimate) za jedynie cztery złote na miesiąc dla nowych użytkowników. W ofercie niejednokrotnie pojawiały się oferty dla powracających subskrybujących, gdzie za 4 zł można było uzyskać nawet 3 miesiące taniego grania.

REKLAMA

Nie wiadomo, czy Game Pass za 4 złote powróci, ale wiemy, że Microsoft pozwala rozdawać subskrybującym 2 tygodnie darmowego Game Passa znajomym.

Darmowy Xbox Game Pass dla znajomych. Jeśli tylko płacimy za subskrypcję 

Microsoft postanowił udostępnić kolejną funkcję, która najprawdopodobniej ma na celu zachęcanie nowych użytkowników do korzystania z abonamentu Xbox Game Pass. Osoby opłacające subskrypcję mogą rozdawać swoim znajomym darmowy, testowy dostęp do Game Passa.

Niestety, ale funkcja ma pewne ograniczenia. Bezpłatna wersja próbna trwa tylko dwa tygodnie, a z opcji przyjęcia zaproszenia skorzystają tylko osoby, które wcześniej nie opłacały Xbox Game Pass. Oznacza to, że jeśli wcześniej wykorzystaliśmy na naszym koncie możliwość taniego dołączenia za 4 zł, to znajomy nie będzie nam w stanie zaoferować testowego, darmowego dostępu.

Przeczytaj także:

REKLAMA

Co więcej, każdy subskrybujący może udzielić 14-dniowego próbnego Game Passa maksymalnie pięciu osobom. Niemniej jednak cały proces jest banalnie prosty - wystarczy wejść na stronę Xbox, wygenerować specjalny kod dostępu do okresu próbnego i wysłać go znajomemu. Ten kod zaproszenia będzie ważny przez 30 dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA