REKLAMA

Tej siły już nikt nie powstrzyma. Kolejny producent wchodzi w składane smartfony

Składane telefony to najgorętszy towar tego roku. Niezależnie od tego, czy mówimy o tych składanych na wzór tabletów, czy takich, które nawiązują do dawnych telefonów z klapką - producenci widzą w nich łakomy kąsek. Na ten rynek ma rzekomo wkroczyć Sony.

23.05.2023 11.58
Tej siły już nikt nie powstrzyma. Kolejny producent wchodzi w składane smartfony
REKLAMA

Gdy w grudniu zeszłego roku wieszczyłem, że wszyscy będziecie składać smartfony, to wielu czytelników mi nie dowierzało. Miało to być chwilową modą, szybko zniknąć, a tymczasem do gry o portfele klientów wkraczają kolejni producenci i co najlepsze - każdy z nich ma mocne argumenty za tym, żeby wybrać jego urządzenie.

Oppo Find N2 Flip ma ogromny ekran zewnętrzny, nadchodząca Motorola Razr 40 Ultra nie dość, że ma obłędny wygląd, to ma mocne podzespoły. Już niedługo zadebiutują następcy weteranów rynku - Samsungi Galaxy Z Flip 5 i Z Fold 5. Huawei pokazał Mate X3, który może i ma cenę z kosmosu, ale za to wygląd i możliwości są równie nieziemskie. Każdy chce mieć swojego składanego smartfona, nic więc dziwnego, że Sony również wkracza na rynek.

REKLAMA

Sony Xperia Compact ma być odpowiedzią japońskiego producenta na potrzeby rynku

Fani marki doskonale znają dopisek Compact - była to seria, która debiutowała razem z flagowcami, ale oferowała mniejszy rozmiar urządzenia, dostosowany do wielkości ludzkich dłoni. Niestety pomimo tego, że ewolucja nie nadąża za rozwojem smartfonów i nasze dłonie nie rosną tak szybko jak ekrany, to seria została porzucona w 2018 roku. Tymczasem pogłoski z pewnego japońskiego forum wskazują na to, że seria Compact powróci, ale jako składany smartfon. I do tego specyficzny.

REKLAMA

Japończycy znani są z tego, że nie idą utartymi schematami, ale i tak jestem w szoku. Sony Xperia Compact ma nie mieć zewnętrznego ekranu. Dzięki temu ma być wytrzymała, poręczna i bardzo, ale to bardzo kompaktowa.

Trochę mnie to dziwi, ponieważ zewnętrzny ekran jest bardzo ważnym elementem składanego smartfonu, bo dzięki informacjom wyświetlanym na nim, użytkownicy nie rozkładają telefonu tak często. Ma to ogromny wpływ na trwałość urządzenia. Brak ekranu to prawdziwy powrót do wspaniałych lat przed premierą smartfonów, gdzie nikt nie potrzebował ekranu na klapce.

Niestety plotki nie zostały jeszcze potwierdzone, ale trzymam kciuki za Sony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA