REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft Edge sprawi, że będziesz anonimowy w internecie. Za darmo, ale z ograniczeniami

Jeden z zamysłów Microsoft Edge miał być taki, że przeglądarka miała kłaść nacisk na prywatność. Dopiero funkcja wbudowanego VPN-a w aplikację sprawi, że będziesz w pełni anonimowy w internecie. I to za darmo, ale z ograniczeniami.

23.05.2023
6:34
Microsoft Edge sprawi, że będziesz anonimowy w internecie. Za darmo, ale z ograniczeniami
REKLAMA

Ponad rok temu pojawiła się informacja, że Microsoft testuje w swojej przeglądarce Edge wbudowaną funkcję VPN (albo coś, co go przypomina). Początkowe testy są już dawno za nami i wydaje się, że nowość już niebawem może trafić do naszych przeglądarek, ponieważ Microsoft najprawdopodobniej wybrał zakres danych anonimowego przeglądania, które będą oferowane dla użytkownika zupełnie za darmo.

REKLAMA

Microsoft Edge ze wbudowanym VPN. To sposób na anonimowe przeglądanie internetu

Jak się okazuje, Microsoft od dłuższego czasu wraz z firmą Cloudflare pracuje nad usługą VPN, która trafi do oficjalnej wersji przeglądarki Edge. Jak na razie funkcja pozostaje w testowym wydaniu oprogramowania, ale wydaje się, że ogólnodostępna premiera rozwiązania może być za rogiem.

Dlaczego? Funkcja "Bezpieczna sieć" dostępna w Edge Canary, jeszcze rok temu oferowała zaledwie 1 GB danych anonimowego przeglądania w sieci, a Microsoft testował także możliwość wykorzystania 15 GB do wykorzystania za darmo. I wydaje się, że na podstawie wcześniejszych danych firma wybrała wartość bezpłatnych danych VPN-a dla przeglądarki Edge.

 class="wp-image-3629156"
źródło: Leopava64-2 | Reddit

Użytkownik Reddita Leopava64-2 zauważył, że Bezpieczna sieć zapewnia teraz 5 GB danych do darmowego korzystania z VPN na miesiąc. A to znacznie więcej niż podstawowy 1 GB. Patrząc na to, że funkcja dostępna w Edge nie jest przeznaczona dla zmiany geolokalizacji - przykładowo oglądania filmów z Netflixa dostępnych w Stanach Zjednoczonych, tylko zapewnienie bezpieczeństwa w sieci, to taka wartość w pełni powinna wystarczyć.

REKLAMA

Wbudowany w przeglądarkę VPN to same korzyści. A za darmo to już w ogóle

VPN w postaci Bezpiecznej sieci to podobne rozwiązanie do wbudowanej usługi VPN w przeglądarkę Opera. Choć ta na papierze jest znacznie bardziej zaawansowana - po pierwsze, nie ma limitów danych w darmowym pakiecie i po drugie, umożliwia zmianę geolokalizacji - do trzech serwerów za darmo.

To jednak korzystający z przeglądarki Edge, którzy na co dzień korzystają z oprogramowania Microsoftu, powinni docenić taką funkcję. Korzystanie z VPN-a rodzi masę zalet - przede wszystkim ważną dla wielu użytkowników anonimowość w sieci. Takie oprogramowanie ukrywa ruch sieciowy przed m.in. dostawcą internetu, przekierowując nasz ruch na serwer, który może być dobrze również w innym państwie, czy nawet kontynencie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA