REKLAMA

Już można korzystać ze świetnych nowych funkcji chatbota Bing. Co się zmieniło?

Choć Bing najlepiej działa na przeglądarce, to Microsoft bardzo się stara, by jego chatbot zagościł na stałe także w telefonach. W związku, z czym mobilna aplikacja wyszukiwarki zyskała garść nowych funkcji, a klawiatura SwiftKey to właściwie chatbot dla opornych. Nie zabrakło nowości także dla leciwego już komunikatora Skype.

17.05.2023 06.51
Już można korzystać ze świetnych nowych funkcji chatbota Bing. Oto co się zmieniło
REKLAMA

Dzisiaj mija sto dni od kiedy Microsoft zaprezentował nowego Binga. Nie było tortu, natomiast koncern zdecydował się uczcić okazję w inny sposób - dodając nowości do swojego chatbota. Część z dodanych funkcji nie jest nowa, gdyż zostały one zapowiedziane już na początku maja. Mimo to Microsoft nie zawiódł ludzi lubiących niespodzianki, gdyż spora część z nich dotyczy nie przeglądarkowej, a mobilnej wersji Bing i klawiatury SwiftKey.

REKLAMA

Bing z nowościami. Mobilny niemal tak dobry jak przeglądarkowy, SwiftKey wypakowany po brzegi sztuczną inteligencją

Listę nowych funkcji Microsoft opublikował na blogu Binga. Jak informuje koncern, największą nowością, która dotyczy zarówno wersji przeglądarkowej, jak i mobilnej chatbota jest dodanie historii konwersacji, podobnej do tej w modelach językowych OpenAI. Historia jest dodawana stopniowo, dlatego osoby, które nie mają do niej jeszcze dostępu, powinny spodziewać się jej na dniach. Stopniowo dodawany będzie też dostęp do funkcji zapowiedzianych dwa tygodnie temu, czyli m.in. możliwości udostępniania na platformach społecznościowych czy tworzenie wykresów.

Mobilna aplikacja Bing na systemy Android i iOS zyskała widżet, który można ustawić na ekranie głównym telefonu i z jego poziomu rozpocząć konwersację - także głosem. Dodatkowo konwersacje rozpoczęte na telefonie można kontynuować na przeglądarkowej wersji Bing (i w drugą stronę - te rozpoczęte w przeglądarce można na urządzeniu mobilnym), co według Microsoftu było jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji w nowym Bingu. Obie funkcje powinny trafić do aplikacji w przyszłym tygodniu

W kwietniu dostęp do Binga zyskała klawiatura SwiftKey, z poziomu której można konwersować z chatbotem. Teraz Microsoft dodaje do niej znaną z Edge opcję redagowania tekstu, dzięki której użytkownicy będą mogli wykorzystać chatbota do stworzenia dowolnego tekstu według wytycznych, jakie dadzą sztucznej inteligencji. Ta funkcja zostanie dodana do SwiftKey w ciągu najbliższych dwóch tygodni, a w międzyczasie do klawiatury zostanie dodany tłumacz, również działający z pomocą sztucznej inteligencji Microsoftu.

Z kolei przeglądarka Edge zyskuje dwie funkcje znane z Edge na komputery: pytania kontekstowe i działania związane z zaznaczonym tekstem. W pierwszym przypadku możliwym będzie wysłanie zapytania do Bing, w odpowiedzi, do którego uwzględni on treści zawarte na danej stronie. Jako przykład Microsoft podaje przeglądanie przepisu na tofu i zapytanie Bing "Jakie wino będzie pasować do tego dania?". Z kolei dzięki importowi drugiej funkcji, wystarczy zaznaczyć fragment tekstu, by Bing automatycznie go przechwycił i zapytał, co z nim zrobić.

REKLAMA

Ostatnią nowością jest dodanie chatbota Bing do rozmów grupowych na Skype. Wystarczy, że członkowie rozmowy grupowej wpiszą @Bing, a chatbot dołączy do rozmowy. Ta funkcja będzie dostępna w komunikatorze w przeciągu kilku następnych dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA