REKLAMA

Microsoft i OpenAi pozamiatali. Tak wygląda wyszukiwarka Bing zintegrowana z chatbotem

Konferencja Microsoftu i OpenAI z ich szefami – Satyą Nadellą i Samem Altmanem przyniosła nie tyle nowości, co prawdziwą rewolucją w świecie wyszukiwarek. Chatbot Binga i Prometeusz mają szansę na powalenie Google na kolana.

07.02.2023 18.57
Microsoft i OpenAi pozamiatali. Tak wygląda wyszukiwarka Bing zintegrowana z chatbotem
REKLAMA

Dwa miesiące temu OpenAI podbiło świat prezentując swego inteligentnego chatbota. ChatGPT odpowiada jak człowiek, jednocześnie mając wiedzę płynącą z kilkuset gigabajtów czystego tekstu. To tyle, ile większość ludzi nie przeczyta w ciągu życia. Ze względu na swój potencjał chatbot OpenAI już od ponad dwóch miesięcy nie schodzi z nagłówków gazet.

REKLAMA

Microsoft poszukujący innowacji i dalszych sposobów na rozwój swych komercyjnych produktów, zainteresował się ChatGPT jako usługą, która potencjalnie mogłaby zrewolucjonizować oferowane przez firmę oprogramowanie i aplikacje. Gigant z Redmond 23 stycznia ogłosił zainwestowanie w OpenAI aż 10 miliardów dolarów i udostępnienie organizacji swojej chmury obliczeniowej. Oczywiście coś za coś – w myśl partnerstwa pomiędzy obiema firmami, OpenAI udostępnia Microsoftowi swoje modele sztucznej inteligencji, które już znajdziemy w m.in. Microsoft Teams i Microsoft Designer, a ostatnio wyciekły informacje o tym, jak wyglądać będzie implementacja SI w wyszukiwarce Bing. Jednak te zrzuty to jedynie preludium do zmian w wyszukiwarce Microsoftu.

Nowy Bing. Tak będzie wyglądać przyszłość wyszukiwania według Microsoftu i OpenAI.

Jak poinformował szef Microsoftu, Satya Nadella, dzięki współpracy z OpenAI Bing będzie działać na nowym modelu sztucznej inteligencji. Model o roboczej nazwie Prometeusz został stworzony z myślą o wyszukiwaniu, usprawniając tak trafność oraz istotność wyświetlanych odpowiedzi, jak ich aktualność. Ponadto dzięki Prometeuszowi Bing - oprócz wyświetlania samej listy linków - będzie generował odpowiedzi do wpisywanych przez użytkownika zapytań.

Z Bingiem będzie można też chatować w taki sam sposób, jak możemy obecnie z ChatGPT. Z tą różnicą, że za chatbotem wyszukiwarki Microsoftu nie będzie stał obecny model językowy, ani nawet GPT-3, lecz specjalnie przygotowana do tego celu sztuczna inteligencja czerpiąca garściami z doświadczeń GPT-3, GPT-3.5 i ChatGPT. Jak deklaruje koncern, chatbot wyszukiwarki będzie jeszcze potężniejszy niż ChatGPT, działając szybciej i udzielając trafniejszych odpowiedzi.

Co ważne, w chatbocie Binga, rozmowa nie będzie zawierała jedynie pola wpisywania tekstu oraz pola z odpowiedziami. Bing poda linki do stron, z których SI pozyskało informacje, sugestie kolejnych pytań, a same zapytania można tworzyć za pomocą wiadomości głosowych.

Ponadto dzięki integracji Edge z Bingiem, użytkownicy przeglądarki Microsoftu nie będą musieli nawet otwierać karty z wyszukiwarką. Używanie chatbota będzie możliwe z poziomu Microsoft Edge - w prawym górnym rogu okna przeglądarki będzie dostępny skrót, który w obecnie otwartej karcie otworzy narzędzia wspomagane AI, m.in. inteligenty chatbot łączący w sobie elementy wyszukiwarki czy generator tekstu. Ponadto przeglądarka otrzyma wbudowany "streszczacz" treści, również stanowiący część paska narzędzi SI Bing. Model będzie analizował aktualnie otwarty dokument PDF i na podstawie treści w nim zawartych wygeneruje krótki wypis z aktualnie przeglądanej strony.

 class="wp-image-3303543"
Generowanie tekstu posta na LinkedIn z Bing w Microsoft Edge

Nowy Bing - kiedy? Jak uzyskać dostęp?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Microsoft, nowy Bing jest dostępny w wersji ograniczonego podglądu pod adresem bing.com/new. W nadchodzących tygodniach dostęp do niego otrzyma więcej użytkowników - także w wersji mobilnej wyszukiwarki.

Ponadto jak zadeklarował podczas konferencji wiceprezes ds. korporacyjnych i dyrektor ds. marketingu konsumenckiego, Yusuf Mehdi, wraz z rozwojem chatbota Bing, zostanie on zintegrowany z innymi przeglądarkami. Ponadto wszystkie nowe funkcje będą dostępne za darmo - nie będą one wymagać dodatkowych opłat ani subskrypcji Microsoft 365.

REKLAMA

- Naszym zamiarem jest wprowadzenie go do wszystkich przeglądarek. Zaczynamy od Edge'a. Chrome musi wdrożyć pewne rozwiązania, aby to działało, ale naszą intencją są wszystkie przeglądarki.

- powiedział Mehdi

Ponadto wersja rozwojowa Edge zawierająca integrację z chatbotem Bing zostanie wydana jeszcze dzisiaj.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA