REKLAMA

Kapitalna nowość w Swiftkey. Microsoft dodał sztuczną inteligencję do klawiatury

Od miesięcy wiele osób reprezentujących zawody, w których tworzy się dużo tekstu obawia się zastąpienia przez sztuczną inteligencję. Microsoft - trochę ironicznie - wychodzi temu strachowi naprzeciw dorzucając do swojej Swiftkey nowego Binga, który będzie pomagał redagować tekst i będzie oferował chat z poziomu klawiatury.

06.04.2023 17.11
Kapitalna nowość w Swiftkey. Microsoft dodał sztuczną inteligencję do klawiatury
REKLAMA

Microsoft po nawiązaniu współpracy z OpenAI dosłownie sypie z rękawa usługami, które zyskują sztuczną inteligencję jako nowego partnera w działaniu - o ile nie są po prostu na niej budowane. Nowy Bing, Copilot w Microsoft 365, ba - nawet integracja z Windows Defender. Teraz koncern podsuwa nam kolejny sposób wykorzystania SI: klawiatura.

REKLAMA

Swiftkey i Bing to nowy duet Microsoftu. Jak pobrać klawiaturę z chatbotem?

Swiftkey to całkiem popularna wirtualna klawiatura, stanowiąca alternatywę dla domyślnej klawiatury w mobilnych systemach Android i iOS. Aplikacja nie jest dziełem Microsoftu, lecz została wykupiona od jej twórców za sumę 250 milionów dolarów w 2016 roku. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim algorytmom uczenia maszynowego, które pozwalają na doskonałe przewidywanie wprowadzanego tekstu.

Microsoft chce rozszerzyć dotychczasowe możliwości Swiftkey. Jak donoszą użytkownicy wersji beta popularnej klawiatury, Microsoft po cichu dodał do klawiatury specjalny skrót, dzięki któremu posiadacze klawiatury mogą używać nowego Binga bezpośrednio z jej poziomu - bez przechodzenia do przeglądarki czy innej aplikacji. Dodanie Binga do Swiftkey potwierdził także Pedram Rezaei, dyrektor ds. technologii w dziale Mobile i Commerce Microsoftu.

REKLAMA

Oprócz dobrze znanego nam już wyszukiwarko-chatu, Bing w Swiftkey oferuje także możliwość zmodyfikowania właśnie wpisanego tekstu tak, aby reprezentował inny styl, np. profesjonalny czy uprzejmy.

Aby uzyskać dostęp do Bing w Swiftkey, musisz pobrać wersję beta Microsoft Swiftkey ze sklepu Google Play. Póki co testy możliwe są jedynie na androidowej wersji klawiatury, a koncern nie ujawnił planów wdrożenia Bing do Swiftkey na iOS.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA