REKLAMA

Darmowy VPN w przeglądarce Opera teraz na iPhonie. Jak skorzystać?

Opera na iOS-ie zyskała jeden powód, aby ją ściągnąć, a nawet regularnie z niej korzystać. Mowa o nowej funkcji, która została dodana przed chwilą: VPN. Bez żadnych kruczków czy opłat: ściągacie i macie.

12.04.2023 08.52
Darmowy VPN na iPhone w przeglądarce Opera
REKLAMA

Czego brakuje użytkownikom iPhone'ów? Gniazda słuchawkowego? Możliwości łatwego poszerzenia pamięci o kilkadziesiąt GB bez dodatkowych kosztów? Niestety, to nie wróci ani się nie zdarzy.

Zamiast tego użytkownicy iOS-a otrzymują kolejną darmową usługę VPN. Tym razem wbudowaną bezpośrednio w przeglądarkę.

Czytaj również:
- Czy VPN jest legalny w Polsce? Wyjaśniamy wątpliwości
- Jak zainstalować VPN na telefonie? Poradnik krok po kroku
- Jaki VPN wybrać? Ranking najlepszych programów

REKLAMA

Darmowy VPN dla iPhone'a od Opery

12 kwietnia Opera ogłosiła na swoim blogu, że wbudowana i darmowa usługa VPN właśnie zostaje dodana do nowej wersji przeglądarki, a teraz trafia do wszystkich użytkowników iOS-a. Dzięki temu Opera staje się pierwszą firmą przeglądarkową, która oferuje darmowy VPN na każdej platformie, miło.

Usługa nie wymaga subskrypcji, logowania ani dodatkowych rozszerzeń. Aby zacząć korzystać z VPN-a Opery, użytkownicy po prostu muszą aktywować opcję "VPN" w ustawieniach aplikacji. Firma chwali się, że ruch jest szyfrowany, a adres IP prywatny.

VPN działa w przeglądarce na iPhonie czy iPadzie, ale ta darmowa opcja oferuje "ochronę na całym urządzeniu iOS", trzy główne lokalizacje do wyboru oraz ponad 100 szybkich serwerów. Najważniejsze jest to, że ta wirtualna prywatna sieć jest dostępna bez limitu danych i przepustowości

Jeśli użytkownicy zechcą czegoś więcej, to jest dostępna płatna wersja VPN Pro od Opery, która umożliwia wybór ponad 30 lokalizacji, 3000 szybkich serwerów i uwierzytelnienie dwuskładnikowe.

REKLAMA

VPN na iOS-ie od Opery nie jest dostępny od razu wszędzie

Firma informuje, że nowa funkcja jest obecnie w "wczesnym dostępie", a pełny rollout pojawi się w ciągu kilku tygodni. Niektórzy użytkownicy mogą już z niej korzystać, a inni muszą poczekać na pełny rollout.

Aby sprawdzić, czy funkcja jest dostępna na urządzeniu, należy wejść w aplikację i w ustawieniach poszukać opcji "VPN". Jeśli opcja ta jest dostępna, użytkownicy mogą zacząć korzystać z usługi. Jeśli nie, muszą zaktualizować aplikację lub poczekać na pełny rollout.

Poza darmowym VPN-em w przeglądarce na iOS, Opera dodała dwie nowe funkcje, dostępne już dla każdego: zakładki oraz szybkie wybieranie, które dają natychmiastowy dostęp do najważniejszych funkcji przeglądarki. I ostatnia rzecz dla fanów piłki nożnej: wyniki meczów na żywo są dostępne na stronie głównej aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA