Jak zainstalować VPN na telefonie? Poradnik krok po kroku

Lokowanie produktu: SURFSHARK

Jeśli mielibyśmy wymienić jedno urządzenie na którym szczególnie warto zainstalować VPN, to byłby nim smartfon. To właśnie z telefonu często łączymy się z obcymi sieciami i właśnie dlatego warto zapewnić sobie bezpieczeństwo i anonimowość.

Trwa promocja na NordVPN: dostęp do popularnego VPN-a można kupić teraz 65 proc. taniej. Kup NordVPN z 65-procentową zniżką.

28.11.2022 08.04
VPN w telefonie

Darmowe VPNy nie dają nam praktycznie żadnych gwarancji na poprawne działanie i ochronę naszej prywatności. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest sięgniecie po sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów - płatne, ale zdecydowanie pewniejsze i bardziej zaawansowane. Takim przykładem jest Surfshark VPN.

REKLAMA

Jak zainstalować VPN w telefonie?

Pokażemy wam krok po kroku jak zainstalować VPN na smartfonie na przykładzie znanego i uznanego narzędzia Surfshark VPN. Jest to czynność prosta, nieskomplikowana i nie wymagająca żadnych umiejętności technicznych.

Pobierz Surfshark VPN na iOS i Androida z zaufanych źródeł

Program pobieramy tylko z zaufanych źródeł. W przypadku smartfonów z Androidem jest to sklep Google Play, a w przypadku telefonów Apple jest to AppStore.

Po instalacji uruchom program. W czasie pierwszego uruchomienia będziesz musiał wybrać, czy chcesz wypróbować darmową 7-dniową wersję próbną, czy też chcesz się zalogować, o ile wcześniej miałeś już konto.

Darmowa wersja i płatności

Po wyborze wersji próbnej zostaniesz poproszony o podanie swojego e-maila oraz hasła (naturalnie nie hasła do twojej poczty, ale o stworzenie nowego hasła do aplikacji VPN). Następnie przechodzimy do konfiguracji płatności - nawet w przypadku darmowej wersji należy ją najpierw skonfigurować.

Na start żadne pieniądze nie zostaną pobrane - po 5 dniach otrzymasz przypomnienie (jeśli chciałbyś zrezygnować), a po 7 dniach pieniądze zostaną pobrane z konta. Do płatności można wykorzystać kartę bankową lub system PayPal.

Jak obniżyć cenę abonamentu? Wystarczy skorzystać z aktualnych promocji. A jest to rabat na Surfshark VPN w wysokości 82% plus dwa miesiące gratis, w przypadku wyboru subskrypcji na dwa lata.

Uruchamianie ochrony VPN

Po konfiguracji płatności wylądujemy na głównym ekranie programu. Tam możemy kliknąć przycisk „Szybkie łączenie” i… to już właściwie wszystko.

W zależności od rodzaju telefonu i systemu operacyjnego smartfon może was poprosić o potwierdzenie stworzenia sieci VPN, włączenia opcji automatycznego łączenia przez VPN (zalecane), czy na pozwolenie aplikacji działania przez cały czas w tle (również zalecane).

Twoje połączenie VPN już działa i twój smartfon został zabezpieczony. Nie trwało to długo prawda? Gdybyś chciał go chwilowo wyłączyć, wystarczy kliknąć przycisk „Wstrzymaj”.

Dodatkowe opcje Surfshark VPN

Jeśli nie lubisz grzebać się w opcjach, to w zasadzie na tym możesz zakończyć konfigurację programu.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą sięgnąć do menu Lokalizacje, One oraz ustawień. Menu Lokalizacja daje nam dostęp do wirtualnych lokalizacji, jak i do konfiguracji statycznego adresu IP i tzw. MultiHop, czyli wykorzystania więcej niż jednej wirtualnej lokalizacji.

W Menu One możemy zaopatrzyć się w dodatkową ochronę, a konkretnie usługi Surfshark Alert (zabezpieczenie tożsamości), Surfshark Antivirus i Surfshark Search (przeglądanie internetu bez pozostawiania śladu). Są to usługi dodatkowo płatne.

Również w ustawieniach znajdziemy wiele ciekawych opcji. Można tu oczywiście znaleźć KillSwitch (odcięcie dostępu do internetu w przypadku wyłączenia VPN), czy CleanWeb - bardzo przydatny bloker reklam, również pod postacią wyskakujących okienek z reklamami, które mogą zawierać systemy śledzące i złośliwe oprogramowanie. Są tu również ustawienia dotyczące wyglądu, powiadomień, czy konta oraz subskrybcji.

Surfshark VPN z pewnością jest jednym z najlepszych i najbardziej zaawansowanych narzędzi tego typu na smartfony (oraz na komputery). Jego atrakcyjność dodatkowo podnoszą wspomniane promocje. Z okazji Cyber Monday można liczyć na rabat na Surfshark VPN w wysokości 82% plus dwa miesiące gratis.

Oprócz zniżki na Surfshark VPN, w czasie tegorocznego Cyber Monday, możecie w promocji nabyć narzędzie do usuwania danych na swój temat z Internetu, Incogni. Kosztuje ono 60 proc. taniej przy zakupie planu na rok. Rozpocznij sezon świąteczny bez cyfrowego śladu, wejdź na stronę Incogni i wpisz kod INCOGNI60 przy kasie, aby otrzymać zniżkę.

Lokowanie produktu: SURFSHARK
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA