REKLAMA

Nadchodzi Layers of Fear 2023. Polska gra twórców The Medium trafi też na komputery Apple

Dosłownie niebawem już zadebiutuje nowa-stara produkcja polskiego studia Bloober Team, czyli Layers of Fear (2023). Do premiery pozostaje niespełna miesiąc, a twórcy pochwalili się nowym trailerem, który równocześnie zapowiedział, że gra trafi nie tylko na pecety z Windowsem, ale także na komputery Apple.

18.05.2023 18.36
Layers of Fear 2023
REKLAMA

Bloober Team to krakowskie studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych, znane przede wszystkim z horrorów - m.in. The Medium z 2021 roku.

Producent jednak się nie zatrzymuje i w planach jest wydanie kolejnej produkcji, która wykorzysta dobra, jakie serwuje nam silnik Unreal Engine 5 stworzony przez Epic Games.

REKLAMA

Nadchodzi premiera Layers of Fear (2023). Także na komputerach Apple

Stosunkowo niedawno Epic Games pochwalił się nowościami, jakie oferuje najnowsza wersja silnika Unreal Engine 5.2. Jedną z nich jest natywne wsparcie autorskich procesorów Apple Silicon opartych na architekturze ARM. A implementacja takiej funkcji sprawia, że gry nie muszą być tłumaczone z x86 na ARM przy pomocy warstwy kompatybilności, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszej wydajności na czipach Apple.

I jak widać, studio Bloober Team nie próżnowało, ponieważ remake popularnego Layers of Fear z 2016 roku został stworzony dzięki najnowszemu silnikowi Unreal Engine 5. A zastosowanie takiego rozwiązania najwyraźniej umożliwiło polskiemu producentowi gier opracowanie wersji stworzonej z myślą o komputerach Apple, która będzie korzystała z technologii Metal.

REKLAMA

Bo tak, Layers of Fear (2023) zadebiutuje zarówno na system Windows, jak i macOS - jest to zatem ogromny ukłon w stronę posiadaczy sprzętu sygnowanego nadgryzionym jabłkiem, którzy mogą wykorzystać swój komputer/laptop także do rozgrywki. W wersji na Windowsa nie zabraknie obsługi wyświetlaczy 4K, HDR oraz technologii ray tracing - zapowiada się na pięknie wyglądającą, nowoczesną grę.

Premiera tytułu odbędzie się już 15 czerwca tego roku, a więc już za niespełna miesiąc, choć nie tylko na komputery, ale także konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Dobrze jest widzieć, że twórcy gier chcą dostosować się do posiadaczy maków. Podobny ruch wykonał producent Resident Evil Village, który zaimplementował natywne wsparcie czipów Apple'a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA