Telewizje komercyjne chcą jednak pozwać Polskę za faworyzowanie TVP
Polskie telewizje komercyjne - Polsat, TVN, Telewizja Puls i Grupa Kino Polska - będą domagały się od Skarbu Państwa rekompensaty za straty związane z nadawaniem w starym standardzie naziemnym tylko kanałów TVP. Wstępne szacunki pokazują, że pozostawienie TVP w starej technologii nadawania może kosztować państwo nawet kilkaset milionów złotych.

REKLAMA