REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Co potrafi Good Lock? Długo wyczekiwana aplikacja Samsunga trafia do Polski

Good Lock, aplikacja, która pozwala na dostosowywanie wyglądu interfejsu smartfonów z serii Samsung Galaxy, wreszcie jest dostępna w Polsce. Długoletni fani urządzeń koreańskiego producenta z pewnością się ucieszą, a jeżeli jesteś nowym użytkownikiem - nic nie szkodzi. Wyjaśniamy czym jest modułowa aplikacja Good Lock.

08.12.2022
20:08
Aplikacja Good Luck Samsung
REKLAMA

Długo wyczekiwana aplikacja jest wreszcie dostępna w polskim Galaxy Store. 8 grudnia Samsung niespodziewanie umożliwił użytkownikom w wielu państwach świata, m.in. Austrii, Belgii, Brazylii, Finlandii, Holandii, Malezji czy Polsce, dostęp do aplikacji Good Lock i jej modułów. Dotychczas Good Lock był dostępny w jedynie 23 krajach na świecie.

REKLAMA

Co to jest Good Lock?

Good Lock to aplikacja wydana po raz pierwszy w 2016 roku przez Samsunga, wyłącznie dla urządzeń tego producenta. Good Lock pozwala smartfonom Samsung Galaxy dostosować wygląd i funkcje One UI za pomocą modułów - aplikacji dedykowanych zmianie poszczególnych elementów nakładki.

Moduły pozwalają nie tylko na posortowanie poszczególnych sekcji Good Lock w przejrzysty i łatwy do nawigacji sposób, ale przede wszystkim pozwalają oszczędzić miejsce. Dla przykładu, jeżeli chcesz zmienić układ ekranu głównego i nie interesują cię inne zmiany wyglądu, wystarczy, że zainstalujesz moduł Home Up i zignorujesz wszystkie pozostałe.

Jak zainstalować Good Lock?

Good Lock jest dostępny jedynie w Galaxy Store na urządzenia z serii Samsung Galaxy. Aby zainstalować Good Lock, wejdź w Galaxy Store i wyszukaj "Good Lock". Następnie zainstaluj aplikację od Good Lock Labs.

 class="wp-image-3048108"

Pomimo że Good Lock jest dostępny w Polsce, interfejs użytkownika jest dostępny jedynie w językach angielskim, chińskim i koreańskim.

Good Lock - jakie moduły zainstalować? Przegląd funkcji

Good Lock oferuje kilkanaście modułów, z których każdy pozwala dostosować inny aspekt interfejsu One UI. Opcji zmiany wyglądu i funkcjonowania One UI jest bardzo wiele, dlatego skupimy się na ośmiu najważniejszych modułach wspieranych przez Samsunga.

LockStar

Moduł LockStar jest dedykowany dostosowywaniu ekranu blokady i Always on Display (AOD). Dzięki modułowi LockStar możesz dostosować nie tylko wygląd obu tych ekranów, ale także ich funkcje, zwiększając liczbę aplikacji na ekranie blokady, czy dodając wyświetlanie pełnego kalendarza na ekranie AOD.

 class="wp-image-3047988"

Keys Cafe

Keys Cafe to moduł pozwalający na dostosowanie klawiatury. Oprócz motywów wizualnych Keys Cafe pozwala również na dostosowanie układu klawiatury, w tym na zmianę funkcji poszczególnych klawiszy i tworzenie nowych układów do specjalnych zastosowań, np. wpisywania matematycznego czy chemicznego. Keys Cafe posiada również dwie wbudowane gry dla chętnych sprawdzić swoje umiejętności szybkiego pisania. Niestety, wyłącznie w języku angielskim lub koreańskim.

 class="wp-image-3047991"

Theme Park

Theme Park to z kolei moduł czysto wizualny, pozwalający na zmianę i tworzenie własnych motywów. Motywy można tworzyć i dostosowywać osobno dla menu systemowego, klawiatury, obszaru powiadomień, ikon i panel zmiany głośności.

NavStar

Niezależnie od tego, czy do nawigacji używasz paska, czy gestów, NavStar jest modułem, który pozwala na dostosowanie obu. W przypadku paska nawigacji można zmienić przede wszystkim wygląd, z kolei w przypadku gestów NavStar pozwala na zmianę czułości gestów oraz okrywanie elementów interfejsu gestów.

 class="wp-image-3048105"

Home Up

Ze wszystkich modułów, Home Up pozwala na najwięcej możliwości "upiększenia One UI. Dzięki Home Up zwiększysz ilość ikon na ekranie głównym i aplikacji ponad maksymalną wartość w One UI, niekończące się przewijanie ekranu głównego czy zmianę wyglądu folderów. Ponadto z Home Up zmienisz wygląd ekranu ostatnio używanych aplikacji.

 class="wp-image-3048102"

QuickStar

QuickStar jest modułem dodającym do twojego Samsunga Galaxy możliwość dostosowania Szybkiego panelu - panelu z powiadomieniami i szybkimi ustawieniami, dostępnym po rozwinięciu pasku stanu. QuickStar pozwala na dostosowanie tego, co wyświetlane jest na pasku stanu, ale też tego, jak panel wygląda po rozwinięciu.

 class="wp-image-3047994"

ClockFace

ClockFace to prosty moduł, pozwalający na wizualne dostosowanie wyglądu zegara jako widżetu na ekranie blokady, ekranie głównym i AOD. ClockFace pozwala także na skopiowanie wyglądu zegara z ekranu urządzeń Galaxy Watch.

REKLAMA

Wonderland

Wonderland to kolejny czysto wizualny moduł, dzięki któremu możesz samodzielnie stworzyć animowane tapety lub dodać efekt ruchu widoczny przy poruszaniu telefonem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA