REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

No dobra, to dziwne. Aplikacje Google'a pojawiają się w Samsung Galaxy Store

Tłumacz Google i aplikacja do parowania z zegarkami z Wear OS w wersji na Androida są już dostępne nie tylko w Sklepie Play. Google zaczyna wypełniać swoimi apkami repozytorium Galaxy Store. Motywy nie są jasne.

11.03.2020
17:19
samsung galaxy z flip
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje Google na Androida do tej pory wręcz tożsame były z Usługami Play. Jeżeli ich nie masz, nie zainstalujesz bez kombinowania z innych źródeł. Na szczęście niemal wszystkie telefony z Androidem są wyposażone w owe usługi i stosowne certyfikaty, więc z punktu widzenia użytkownika jest to bez znaczenia.

Producenci telefonów próbują jednak – z dość lichym skutkiem – uwolnić się od cyfrowych usług swojego partnera jak tylko to możliwe. Dlatego też w telefonach między innymi Huaweia czy Samsunga funkcjonują alternatywne zestawy usług i repozytoria dla aplikacji. Urządzenia Samsung Galaxy zawierają preinstalowany sklep Galaxy Store z grami i aplikacjami i służący do aktualizowania aplikacji systemowych.

W Galaxy Store właśnie zaczęły pojawiać się aplikacje Google’a

Na razie są to całe dwie apki: Tłumacz Google i aplikacja towarzysząca do zegarka z Wear OS. Nie jest jasne czemu się tam pojawiły, ale jeżeli Galaxy Store wykryje, że zostały już zainstalowane ze Sklepu Play to nie pozwoli na zdublowaną instalację.

galaxy store aplikacje google class="wp-image-1103465"

W teorii Google’owi powinno zależeć na jak największej ekspozycji jego aplikacji, więc ta dodatkowa w repozytorium Samsunga w teorii działa na jego korzyść.

REKLAMA

Warto jednak mieć na uwadze, że twory takie jak Huawei AppGallery czy Galaxy Store to niewygodna dla Google’a furtka wynikająca ze specyfiki (otwartości) Androida. Im więcej użytkownik tam zagląda, tym większa szansa że zamiast – na przykład – usługi Google Fit wybierze Samsung Health. Zamiast Google Chrome przeglądarkę Samsung Internet. I tak dalej.

Dlatego obecność pierwszych aplikacji w sklepie Galaxy Store może nieco szokować.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA