REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tę klawiaturę możesz sam skonstruować. Oto pierwsza klawiatura kompatybilna z Lego

Klawiatura i Lego - czy da się to jakoś sensownie połączyć tak, aby było to praktyczne i nie raniło palców? Okazuje się, że tak. Projekt klawiatury Pixel od MelGeek przekonał do siebie ponad 2200 internautów, dzięki którym kwota potrzebna na produkcję urządzenia została zebrana w.... 10 minut.

01.11.2022
16:49
Tę klawiaturę możesz sam skonstruować. Oto pierwsza klawiatura kompatybilna z Lego
REKLAMA

Lego jest jedną z najbardziej kreatywnych zabawek w historii świata. Z klocków Lego można tworzyć nie tylko fantazyjne budowle i pojazdy, bowiem jak udowodnił pewien Andorczyk, Lego daje świetne pole do popisu również przy tworzeniu protez.

REKLAMA

Pewien startup wnosi zastosowania Lego na wyższy poziom, tworząc pierwszą klawiaturę w pełni kompatybilną z Lego. Kampania zbierająca fundusze na produkcje klawiatury osiągnęła swój cel w zaledwie 10 minut, a w szóstym dniu kampanii osiąga już niemal 1000 procent zakładanej kwoty - prawie 2,3 mln złotych.

Klawiatura kompatybilna z Lego. Postawisz na niej zamek albo ładny obrazek

Klawiatura Pixel opracowana przez MelGeek jest nie tyle skonstruowana z Lego, co jej cała powierzchnia - włącznie z klawiszami - jest pokryta powierzchnią, na której można umieszczać klocki Lego. Na wierzchniej warstwie tak klawiszy Pixela jak i wolnych przestrzeni między nimi można zarówno konstruować z klocków Lego, jak i z płaskich, gładkich elementów dołączonych do klawiatury.

Pixel jest klawiaturą mechaniczną w tzw. 80-procentowym układzie, oferując 87 ze standardowych 104 klawiszy. Mimo mniejszego układu, klawiatura od MelGeek posiada znaczne ilości wolnych przestrzeni, które mogą zostać zagospodarowane w dowolny sposób.

Klawisze Pixela nie mają nadrukowanych liter, gdyż każdy z nich jest jednokolorowym klockiem. W tym przypadku twórcy urządzenia pozostawiają klientom wybór: mogą oni zadowolić się "czystą" klawiaturą w układzie QWERTY, bez żadnych nadruków. Mogą oni również nakleić litery od wewnątrz - bowiem każdy klawisz osłonięto przeźroczystą osłonką, dzięki której użytkownik klawiatury nie dotyka klocków bezpośrednio palcami.

Trzecią opcją jest wykorzystanie kolorowych kwadratów, z których każdy zakrywa jedną wypustkę na klocku, umożliwiając tworzenie na klawiaturze fantazyjnych wzorów inspirowanych stylem Pixel-art. Oczywiście twórcy nie mówią nie tym, którzy chcą na swojej klawiaturze postawić zwykłe klocki Lego.

 class="wp-image-2529888"

Jak zapowiadają twórcy, wszyscy właściciele Pixela będą mieli dostep do specjalnej, dedykowanej strony, na której będą mogli dzielić się i szukać pomysłów na różne wykorzystanie płaskich, kwadratowych klocków dołączonych do zestawu oraz zamawiać dodatkowe elementy.

 class="wp-image-2529882"

Z klocków, ale jednak klawiatura

REKLAMA

Choć Pixel jest niezwykle kreatywnym zestawem, jest on nadal klawiaturą. Pixel posiada wbudowaną baterię 3100 mAh i komunikuje się z urządzeniem za pomocą interfejsu USB lub Bluetooth. MelGeek nie ogranicza Pixela jedynie do komputera, gdyż sprzęt można z powodzeniem wykorzystać do pracy z tabletem czy telefonem, a twórcy oferują opcjonalne przejściówki - w tym dla portu Lightning.

Cena klawiatury Pixel zaczyna się od 199 dolarów amerykańskich (około 946 złotych). Cena jest zmienna w zależności od tego jak szybko dołączy się do zbiórki oraz motywu kolorystycznego klawiatury. Oprócz klawiatury można zakupić dodatkowe przejściówki, klocki, a także różne wersje kolorystyczne samych klawiszy. Kampania Pixela na Kickstarterze potrwa jeszcze 39 dni, a klawiatury będą wysyłane do uczestników zbiórki w styczniu 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA