REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Na święta wcielisz się w Jezusa. Polska gra I am Jesus Christ: Prologue za darmo na Steam

Kontrowersyjna produkcja I am Jesus Christ doczekała się bezpłatnego pierwszego rozdziału, który lada moment wyląduje na Steam. Tytuł będą mogli pobrać za darmo wszyscy komputerowi gracze, począwszy od 1 grudnia 2022 roku. Z tej okazji opublikowano nowy zwiastun przedstawiający rozgrywkę.

16.11.2022
16:14
Na święta wcielisz się w Jezusa. Polska gra I am Jesus Christ: Prologue za darmo na Steam
REKLAMA

I am Jesus Christ to jedna z najdziwniejszych polskich produkcji ostatnich lat. Za finansowanie gry odpowiada m.in. PlayWay - rodzimy branżowy gigant, wyspecjalizowany w wydawaniu tytułów niskobudżetowych, skupionych wokół kontrowersyjnej tematyki i zagospodarowujących gatunkowe nisze. Po tym, jak PlayWay finansował takie gry jak symulator dealera narkotykowego, horror erotyczny i przygody żula, przyszedł czas na symulator Jezusa Chrystusa.

REKLAMA

I am Jesus Christ na nowym zwiastunie jest tak absurdalny jak można przypuszczać.

Gra pozwala się wcielić w Syna Jedynego, przeżywając biblijne przygody z jego perspektywy. W ten sposób elementy Pisma Świętego stają się niezwykle dosadne, a dokonywane przez Jezusa cuda przypominają rzucanie zaklęć jak w jakimś The Elder Scrolls V: Skyrim. Wygląda to nieco komicznie, gdy z dłoni Chrystusa miotane są srebrzyste pociski, przy pomocy których Nazaretańczyk leczy ludzi i zamienia wodę w wino.

Z drugiej strony tytuł - przynajmniej na zwiastunie - wydaje się stosunkowo wierny materiałowi źródłowemu. Jezus Chrystus nie staje do walki z legionami piekielnymi, nie broni wioski przed hordą zombie ani nie musi zbierać doświadczenia, żeby awansować z poziomu na poziom, odblokowując coraz potężniejsze zaklęcia, jak kule ognia oraz pioruny strzelające z koniuszków palców. Słowem: mogło być znacznie, znacznie gorzej. Zwłaszcza przeglądając katalog wydawniczy PlayWay.

 class="wp-image-2955753"

PlayWay jest zadowolone z gry, oddaje pierwszy rozdział I am Jesus Christ za darmo.

I am Jesus Christ: Prologue to samodzielny pierwszy rozdział polskiej produkcji, który doczekał się własnej karty produktowej na Steam. Tytuł będzie można pobrać za darmo, począwszy od 1 grudnia 2022 roku. Prolog pełni więc rolę rozbudowanego dema, które ma zachęcić do kupna pełnej wersji symulatora Chrystusa. No, a przynajmniej pomóc produktowi jako ciekawa akcja reklamowa, ponownie przypominająca o istnieniu tego osobliwego tytułu.

REKLAMA

Pełna wersja gry I am Jesus Christ zadebiutuje w drugim kwartale 2023 roku, stanowiąc jedną z najważniejszych produkcji PlayWay w następnych 12 miesiącach. Inne tytuły polskiego wydawcy (bezpośrednio wydawane lub współfinansowane) planowane na 2023 rok to m.in. symulator pijanego Mikołaja (?!), gra polegająca na budowie Arki Noego oraz symulator papieża.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA