REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polski symulator kloszarda podbija Steam. Gra nieznanego studia z Hornówka jest lepsza niż sądzono

Polska gra Bum Simulator jest już dostępna do pobrania na Steam. Tytuł wydany pod banderą giganta PlayWay okazał się czymś więcej niż tylko wydmuszką korzystającą z kontrowersyjnej tematyki. Symulator kloszarda to tytuł rozbudowany i z głębią, której nikt się nie spodziewał po nieznanym studio ze wsi Hornówek.

27.08.2021
18:07
Polski symulator kloszarda podbija Steam
REKLAMA

Hornówek. Ta polska wieś liczy mniej niż 2000 mieszkańców. Jednak ze względu na bliskie położenie względem Warszawy, to właśnie tutaj znajduje się siedziba studia Ragged Games. Założona w 2019 r. spółka pracuje nad grą Bum Simulator, pozwalającą graczowi wcielić się w kloszarda. Tytuł finansowany przez branżowego molocha PlayWay budził kontrowersję ze względu na tematykę, ale nikt nie spodziewał się, że program obroni się pod względem jakości. Wtem okazuje się, że podwarszawski Hornówek podbija Steam.

REKLAMA

Bum Simulator zbiera zaskakująco pozytywne opinie oraz recenzje. Popularność tytułu na Steam szybko rośnie.

 class="wp-image-1837417"

W momencie pisania tego tekstu Bum Simulator otrzymał ponad 1000 recenzji na Steam, z czego aż 89 proc. jest pozytywnych. Gracze śmieją się, że w przeciwieństwie do Cyberpunka 2077, tytuł oferuje ucieczki przed policją z prawdziwego zdarzenia. Według innych Bum Simulator to właściwie takie GTA, ale z perspektywy menela. Oczywiście część pozytywnych recenzji jest wyłącznie żartem ze strony graczy, ale nie zmienia to faktu, iż mówimy o bardzo wysokim odsetku pozytywnych reakcji ze strony klientów, którzy przecież nabyli grę.

Warto zauważyć, że Bum Simulator znajduje się dopiero w fazie wczesnego dostępu, a gracze otrzymali zaledwie pierwszy rozdział przygód kloszarda. Biorąc jednak pod uwagę ciepłe przyjęcie produktu już we wczesnej fazie, bardzo możliwe, że PlayWay przesunie swoje środki i zasoby aby silniej wspierać produkcję tego niecodziennego tytułu oraz studia Ragged Games.

O co chodzi w grze Bum Simulator i na czym ona polega?

REKLAMA

Polska produkcja pozwala graczowi poczuć się jak kloszard i doświadczyć życia bezdomnego. Jednak w przeciwieństwie do sugestii zawartej w tytule, Bum Simulator nie jest survivalowym symulatorem z prawdziwego zdarzenia. To gra w otwartym środowisku pełna niestosownego humoru, gdzie gracz może korzystać z gołębi jako broni (?!), jego ulubionym przyjacielem jest wózek sklepowy (?!?!), a jego specjalizacją Alchemia Alkoholu. Do tego dochodzi możliwość zbudowania własnego domu z kartonu, a nawet walka ze szczuroludźmi w podziemiach miasta, po którym możemy się swobodnie poruszać.

PlayWay ma bardzo dobrą passę. Bum Simulator może okazać się hitem na Steam, gdzie doskonale radzą sobie dwie inne gry wydane przez tę firmę w ostatnich miesiącach: Mr. Prepper oraz Car Mechanic Simulator 2021.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA