REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Strzelanina w USA made in Poland. Polacy stworzyli grę o policji w Stanach, każdy może pobrać demo

Police Shootout to najnowsza gra wyprodukowana pod sztandarem polskiego giganta wydawniczego PlayWay. Studio Games Incubator z Warszawy postanowiło wrzucić graczy w buty amerykańskich stróżów prawa, podczas trudnych i wymagających interwencji. Każdy zainteresowany może pobrać bezpłatne demo nadchodzącej produkcji.

24.08.2021
20:39
Police Shootout to gra o policji w USA made in Poland
REKLAMA

PlayWay do gigant wydawniczy pod kierownictwem Krzysztofa Kostkowskiego, znany z takich tytułów jak Car Mechanic Simulator 2018/2021, Cooking Simulator, Drug Dealer Simulator, Thief Simulator czy Mr. Prepper. Na przestrzeni ostatniej dekady Kostkowski stworzył prawdziwe imperium, specjalizując się w finansowaniu niskobudżetowych projektów opartych na niszowej tematyce lub kontrowersyjnych pomysłach. PlayWay współpracuje z ponad 100 podmiotami w branży gier, posiada wiele spółek zależnych oraz znaczące udziały w innych potężnych wydawnictwach gier.

REKLAMA

Jeden z najnowszych projektów na polskiej scenie deweloperskiej, której PlayWay jest współwydawcą, to Police Shootout. Tytuł studia Games Incubator wciela gracza w rolę policjanta z USA, biorącego udział w trudnych i ryzykownych interwencjach. Games Incubator sprzedaje nam wizję pracy amerykańskiego stróża prawa, jaką widzimy podczas migawek w serwisach informacyjnych: napady rabunkowe, strzelaniny i naloty na domy to tutaj sedno rozgrywki. Tytuł nie jest jednak typową strzelaniną FPS, jak mogłoby się wydawać.

 class="wp-image-1833112"

W Police Shootout wymiana ognia prowadzona jest w systemie turowym, niczym w X-COM.

Jeśli wróg nas zauważy i chce rozpocząć walkę, gra przechodzi na banalny system turowy. Możemy w nim chować się za osłonami, przemieszczać w wyznaczone miejsca oraz strzelać w kierunku przeciwnika. Każde działanie kosztuje nas punkty akcji, do tego każda tura jest ograniczona czasowo. Na papierze brzmi to ciekawe, lecz w praktyce Police Shootout jest bardziej komiczny niż taktyczny. Przeciwnicy nie przejawiają żadnych oznak inteligencji, podczas interwencji w markecie biegając między regałami jak wystraszone kurczaki. Mówimy tutaj o uzbrojonej mafii, nie wygłodniałych narkomanach dokonujących napadu z bronią w akcie desperacji.

Chwila z demem wystarczy, aby wyrobić sobie opinię. Shootout Simulator wydaje się kolejną grą jak z internetowego kursu deweloperskiego: prostą, bez artystycznej wizji, stworzoną przy niskim budżecie i z gigantycznymi uproszczeniami, Bardzo grubo ciosane rzemiosło. Rozgrywka to tutaj wyłącznie pretekst by grać przykuwającymi uwagę motywami, jak strzelaniny czy napady. Serwuje się nam luźny zlepek wielu pomysłów, od unikania pocisków w stylu Matriksa, przez turowe starcia, kończąc na rozmowach z cywilami jak w prostej grze cRPG. Do worka wrzucono co tylko było pod ręką, korzystając z generycznego taśmociągu produkcyjnego.

 class="wp-image-1833115"

Police Shootout możesz sprawdzić za darmo, pobierając bezpłatne demo na Steam.

REKLAMA

Wiele z projektów finansowanych przez PlayWay nigdy nie wychodzi na światło dzienne, ponieważ potencjał produktu mierzony m.in. za pomocą listy życzeń na Steam nie rokuje pozytywnie dla danego tytułu. Z tej perspektywy Police Shootout już jest sukcesem, ponieważ produkcja otrzymała demo oraz bardzo mglistą datę premiery, zaplanowaną jeszcze na 2021 r. W wersji demonstracyjnej możecie zapoznać się z dosyć koślawym samouczkiem, a także interweniować podczas napadu na amerykański market.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA