REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Wydajesz 320 000 zł i Apple Music w końcu brzmi nieźle

Apple nawiązał współpracę z Mercedes-Benz, której celem jest zapewnienie posiadaczom tych pojazdów muzyki w najwyższej możliwej jakości. Wybrane samochody z topowych linii zapewnią pełną obsługę dźwięku przestrzennego Apple Music z Dolby Atmos.

17.10.2022
18:16
mercedes apple music atmos
REKLAMA

Kto powiedział, że muzyka ze streamingu musi brzmieć fatalnie? Apple już od pewnego czasu zawstydza swojego największego konkurenta (Spotify), oferując nie tylko znacznie wyższą jakość dźwięku dla klientów w ramach standardowego planu abonamentowego, to na dodatek inwestując w remiksowanie oferowanej przez siebie muzyki do dźwięku przestrzennego.

REKLAMA

Czytaj też:

Do tego ostatniego trzeba mieć jednak odpowiedni sprzęt odsłuchowy. Porządne słuchawki czy wręcz system dźwiękowy Dolby Atmos. Na przykład taki, jaki Mercedes-Benz wprowadza właśnie do swoich najnowszych samochodów z topowych linii.

Dźwięk sferyczny Dolby Atmos to na dziś rzecz niezwykle rzadka w samochodach, z uwagi na fakt, że do tej pory technologia ta była kojarzona z treściami filmowymi i z grami wideo. Jednak wraz z przyjęciem Dolby Atmos przez Apple Music, jego popularyzacja w świecie muzyki postępuje bardzo szybko. Apple i Mercedes wyraźnie wyczuły okazję, by sobie nawzajem nadać nieco dodatkowej eksluzywności.

Mercedes-Benz z Apple Music w pełnej jakości. Jest dźwięk przestrzenny Dolby Atmos.

System dźwiękowy Dolby Atmos pojawi się w pojazdach z najnowszych modeli linii Maybach, S-Klasa, EQS i EQE. Najtańszy reprezentant tej grupy to kosztujący 320 tys. zł elektryczny EQE. Najdroższy jaki udało się złożyć w konfiguratorze Mercedesa to Maybach S 680 za niemal 1,5 mln zł.

Dodatkowo, Mercedes-Benz nawiązał współpracę z wytwórnią Universal Music Group. Ta brzmi dość kuriozalnie, ale niektórym gustom na pewno się spodoba. Otóż Universal Music Group będzie proponował artystom, których reprezentuje, odsłuch ich nagrań w samochodzie Mercedesa. Jeżeli artysta zatwierdzi brzmienie, utwór będzie miał stosowne oznaczenie Approved in a Mercedes-Benz. Sprawdzałem kilkukrotnie, to nie żart.

REKLAMA

Na dziś tylko Mercedes-Benz współpracuje z Dolby i z Apple.

Dolby na swojej witrynie wyszczególnia też współpracę nawiązaną z Audi, ale ta nie zaowocowała jeszcze wprowadzeniem dźwięku sferycznego do samochodów tej marki. Nie ma też co liczyć na rychłą popularyzację takiego dźwięku w samochodach. Można bezpiecznie założyć, że jeszcze przez długi czas dźwięk przestrzenny będzie funkcją dla najbardziej ekskluzywnych pojazdów, za wysoką dopłatą. Najczęściej, niestety, bardzo wysoką.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA