REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto czym może się pochwalić topowy smartfon Huawei. Mate 50 Pro oficjalnie w Polsce

Huawei Mate 50 Pro jest nowym topowym smartfonem w ofercie firmy Huawei. To zarówno najnowszy, jak i najpotężniejszy telefon tego producenta, jaki będzie można kupić w naszym kraju. Poznaliśmy jego specyfikację oraz polski cennik. Jego wyróżnikiem jest aparat fotograficzny z 10-stopniową przysłona.

27.09.2022
20:45
Huawei Mate 50 Pro
REKLAMA
REKLAMA

W ofercie firmy Huawei można znaleźć dziesiątki modeli smartfonów z różnych półek cenowych. Huawei Mate to linia urządzeń z tej najwyższej półki, a jej najmłodszym i najpotężniejszym przedstawicielem jest Huawei Mate 50 Pro. Urządzenie trafia właśnie do przedsprzedaży w Polsce obok dwóch modeli z linii Huawei nova 10 i to od razu z bonusem, więc warto się przyjrzeć mu bliżej.

huawei-mate-50-pro-aparat-przyslona 1 class="wp-image-2469540"
Specyfikacja techniczna i parametry telefonu Huawei Mate 50

Huawei Mate 50 Pro - specyfikacja

Front telefonu pokrywa 6,74-calowy ekran typu OLED odświeżany w 120 Hz. Producent chwali się "indywidualną kalibracją kolorów" (paleta barw P3). Sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 4G, który uzupełnia 8 GB RAM-u. Do tego dochodzi dysk o pojemności 256 GB lub 512 GB w zależności od wersji kolorystycznej urządzenia. Telefon ma też głośniki stereo Histen.

Oprócz tego Huawei Mate 50 Pro wyposażono w akumulator o pojemności 4700 mAh, który można ładować z mocą 66 W, a szybka ładowarka Huawei SuperCharge dostępna jest w zestawie. Do tego dochodzi bezprzewodowe ładowanie o mocy 50 W. Jeśli zaś stan naładowania spadnie do 1 proc., to telefon może jeszcze działać przez trzy godziny w stanie czuwania i pozwoli rozmawiać przez 12 min.

huawei-mate-50-pro-aparat-przyslona 2 class="wp-image-2469543"
Huawei Mate 50 Pro dostępny jest w trzech wersjach

Trzy wersje Huawei Mate 50 Pro - kolor to nie jedyna różnica.

Huawei Mate 50 Pro będzie dostępny w trzech wersjach różniących się wykończeniem. Jedną z nich nazwano "połyskującym srebrem", drugą "wciągającą czernią", a obudowa trzeciej pokryta jest wegańską skórą w kolorze pomarańczowym. W przypadku pierwszych dwóch wariantów możemy liczyć na 256 GB przestrzeni na system i dane użytkownika, a trzecia daje do dyspozycji 512 GB.

W tym ostatnim przypadku wykorzystano również znacznie wytrzymalsze niż w innych modelach szkło Kunlun, co ma potwierdzać "5-gwiazdkowy, szwajcarski certyfikat SGS". Oprócz tego obudowa Huawei Mate 50 Pro jest odporna na zabrudzenia, kurz, temperaturę i wodę oraz spełnia normę IP68 (szczelność telefonu na głębokości 2 metrów; w wersji ze skórzanym wykończeniem nawet do 6 metrów).

Czytaj też:

Aparat z 10-stopniową przysłona to wyróżnik Huawei Matę 50 Pro.

Huawei dumnie anonsuje, iż Huawei Mate 50 Pro jako pierwszy smartfon w historii ma 50-megapikselowy aparat główny z czujnikami RYYB nazywany marketingowo XMAGE z 10-stopniową przysłoną (f/1.4). Taka fizyczna regulacja do tej pory była kojarzona z lustrzankami, a nie z urządzeniami mobilnymi. Dzięki niej można modyfikować w locie parametry takie jak rozmycie i głębię tła.

Jak podaje producent, możliwość domknięcia przysłony sprawia, że można ustawić ostrość na większej liczbie osób znajdujących się w kadrze. Do tego Huawei Mate 50 Pro nadaje się do kręcenia filmów makro. Na podstawowym obiektywie w głównym aparacie zresztą się nie kończy. Oprócz tego do najnowszego topowego telefonu Huawei trafiły dwa inne obiektywy:

  • ultraszerokokątny aparat 13 Mpix o kącie widzenia 120° do fotografowania architektury oraz rozległych krajobrazów;
  • teleobiektyw 64 Mpix ze stabilizacją optyczną i hybrydowym zoomem do 200x.

Oprócz tego na pokładzie nie zabrakło kamerki do zdjęć selfie i wideorozmów, która robi zdjęcia o wielkości 13 Mpix. Jej pole widzenia to od 78° do 100°. Do tego dochodzi współdziałający z głównym przednim aparatem sensor do trójwymiarowego mapowania głębi. Urządzenie działa pod kontrolą Android z nakładką EMUI 13 wyposażonej w kilka unikalnych funkcji.

huawei-mate-50-pro-aparat-przyslona 6 class="wp-image-2469555"
Huawei Mate 50 Pro z dostępem do polskich aplikacji

Huawei Mate 50 Pro - polskie ceny i przedsprzedaż

Nowy telefon marki Huawei nie będzie tanim urządzeniem. Producent wycenił Huawei Mate 50 Pro w wersji z 256 GB ze srebrną lub czarną obudową. Huawei Mate 50 Pro wykończony z wykorzystaniem wegańskiej pomarańczowej skóry będzie kosztował z kolei 6499 zł. Sprzedaż telefonów Huawei Mate 50 Pro ruszy 31 października, a od jutra, czyli 29 września, urządzenia będzie można zamówić w przedsprzedaży.

Przez najbliższy miesiąc w ramach promocji pierwsi nabywcy będą mogli kupić słuchawki FreeBuds Pro 2 za symboliczną złotówkę oraz wydłużyć gwarancję na smartfon o rok. Oprócz tego wszyscy klienci, którzy zdecydują się kupić te nowe topowe smartfony, również po zakończeniu przedsprzedaży, otrzymają pakiet 50 GB w Chmurze Huawei na kwartał.

huawei-mate-50-pro-aparat-przyslona 7 class="wp-image-2469558"
Huawei Mate 50 Pro - przedsprzedaż
REKLAMA

Gdzie kupić Huawei Mate 50 Pro?

Nowe telefony marki będą dostępne w sieciach Play oraz Plus oraz w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom i Komputronik. Do tego sprzedaż Huawei Mate 50 Pro prowadzona będzie w oficjalnej Strefie Marki na Allegro, a także na platformie Amazon, w Huawei Experience Store oraz w sklepie internetowym Huawei.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA